Επικό τρολάρισμα Ευρωλίγκα στους Σέλτικς: «Δεν είστε πρωταθλητές κόσμου μέχρι να νικήσετε τον Παναθηναϊκό»

Οι Σέλτικς κατέκτησαν το 18ο πρωτάθλημα της ιστορίας τους καθώς τα ξημερώματα επικράτησαν με 106-88 των Μάβερικς στο Game 5 (4-1) των τελικών του NBA.

Αυτό ωστόσο έδωσε την ευκαιρία στην Eυρωλίγκα να …προκαλέσει τους «Κέλτες» σε έναν αγώνα με τον πρωταθλητή Ευρώπης, Παναθηναϊκό.

Συγκεκριμένα, οι Σέλτικς ανέβασαν ένα post στο twitter μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος, γράφοντας: «Πρωταθλητές κόσμου». Τότε η EuroLeague απάντησε κάνοντας retweet, παραθέτοντας μία φωτογραφία του τροπαίου της EuroLeague με τον Εργκίν Αταμάν και έγραψε σχόλιο: «Όχι μέχρι να νικήσετε αυτούς», αναφερόμενη στον Παναθηναϊκό.

Στο post της Euroleague αντέδρασε ο Παναθηναϊκός, σχολιάζοντας: «Λοιπόν… Αυτή θα ήταν μία πραγματική πρόκληση».