Κακό σημάδι για τον ΟΦΗ

Κακό σημάδι για τον ΟΦΗ ήταν η διαιτησία στο ματς με την Καλλιθέα. Όταν σου ακυρώνουν τρία γκολ και δεν σου δίνουν και ένα καθαρό πέναλτι σε ένα τέτοιο ματς, τι μπορεί να γίνει στη συνέχεια, σε πιο δύσκολα παιχνίδια;

Αν ήταν μεμονωμένο περιστατικό ή όχι θα φανεί στη συνέχεια, αλλά καλό θα είναι στην κρητική ομάδα να πάρουν τα μέτρα τους, αν μπορούν βέβαια να κάνουν κάτι…

Ν.Μ.

Μπάχαλο… λόγω ομίχλης

Μπάχαλο επικράτησε χθες με τη διεξαγωγή του αγώνα του ΑΟΧ/Κισσαμικού με τη Βέροια, αφού οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να φτάσουν εγκαίρως στο γήπεδο και ο διαιτητής Βισκαδούρος έκλεισε το Φ.Α. Το ματς από τις 3 μ.μ. μετατέθηκε στις 4 μ.μ. αφού λόγω της ομίχλης στο αεροδρόμιο Μακεδονία η αποστολή της Βέροιας έφτασε στο Ηράκλειο λίγο πριν από τις 3 μ.μ.

Στο φύλλο αγώνα αναφέρεται ότι στις 13:41 υπήρξε ενημέρωση από τη διοργανώτρια με e-mail για τη μετάθεση έναρξης του ματς. Στις 16:00 ο διαιτητής με τους γηπεδούχους βγήκε στον αγωνιστικό χώρο, ακολούθως αποχώρησαν για τα αποδυτήρια και στις 16:14 έκλεισε το φύλλο αγώνα, γιατί η φιλοξενούμενη δεν είχε φτάσει στο γήπεδο. Η τύχη του αγώνα θα κριθεί στις δικαστικές αίθουσες αλλά το μπάχαλο θα μπορούσε να αποφευχθεί αν η λίγκα όριζε το ματς στις 17:00 για να προλάβει η Βέροια να φτάσει στο γήπεδο…

Ν.Μ.

Η Σάλκε δεν έγινε ΟΦΗ!

ΟΦΗ πήγε να γίνει η Σάλκε στο ντέρμπι της κοιλάδας του Ρουρ αλλά δεν τα κατάφερε. Η ομάδα του Γκελζενκίρχεν έκανε επική ανατροπή στο ντέρμπι με τη Ντόρτμουντ, επιστρέφοντας από το 4-0 με το οποίο έχανε στα πρώτα 25 λεπτά! Ο Νάλντο ισοφάρισε (4-4) στις καθυστερήσεις την ομάδα του Παπασταθόπουλου αλλά το 4-5 που είχε πετύχει ο ΟΦΗ το 1989 στο Καραϊσκάκη δεν το έπιασε.

Για την ιστορία, μόνο μια ομάδα στη Μπουντεσλίγκα έχει γυρίσει από 0-4, η μεγάλη Μπάγερν της δεκαετίας του ’70. Οι Βαυαροί έχαναν από την Μπόχουμ και τελικά την κέρδισαν με 6-5!

Μ.Β.

Δίνει δικαιώματα…

Δεν φταίει ο Τζιβίλογλου (βοηθός προπονητή Καλλιθέας) που δήλωσε ότι η ομάδα του μπορούσε να ισοφαρίσει. Η ευθύνη ανήκει στον ΟΦΗ (εν μέρει γιατί έπαιξε ρόλο και η διαιτησία) που δεν φρόντισε να καθαρίσει νωρίτερα το ματς. Δυστυχώς ο ΟΦΗ έδωσε δικαιώματα την περασμένη εβδομάδα στον Αντωνίου να πει ότι τα Τρίκαλα έπρεπε να βάλουν 4 γκολ και τώρα στον βοηθό προπονητή της Καλλιθέας να παραπονεθεί για το αποτέλεσμα. Ας προσέξει στη συνέχεια για να μην συνεχιστεί αυτή η ιστορία….

Ν.Μ.

Φρούτα και νερά

Φρούτα και νερά στους αθλητές που πήραν μέρος στην κολυμβητική ημερίδα της ΚΟΕ στο Ηράκλειο πρόσφερε ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων των αθλουμένων “Λίντο”. Ηταν μια χορηγία των εταιρειών Agropapadakis Παπαδάκης Αριστείδης και ΖΑΡΟΣ Α.Ε., ενώ ο σύλλογος τους ευχαρίστησε θερμά.

Α.Π.

Έσπασε το ρόδι και αφιέρωσε το γκολ στον Οικονόμου

Έσπασε το ρόδι για τον Νίκο Κουσκουνά, ο οποίος πέτυχε κόντρα στην Καλλιθέα το πρώτο του γκολ σε επίσημο παιχνίδι με τη φανέλα του ΟΦΗ.

Ο Κουσκουνάς βρήκε δίχτυα μετά από 555 αγωνιστικά λεπτά, αφού για τελευταία φορά είχε σκοράρει στις 28 Μαΐου 2017 και στη νίκη (6-1) των Τρικάλων απέναντι στον ΑΟΧ. Μάλιστα ο φορ του ΟΦΗ έτρεξε να αφιερώσει το γκολ αυτό στον άτυχο

που τραυματίστηκε σοβαρά και θα λείψει για μεγάλο διάστημα από τα γήπεδα…