ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΗΜΑ

Ο Ιωνικός είναι η ομάδα που θα ακολουθήσει τον Λεβαδειακό στην Σούπερ Λιγκ 2 καθώς στον «τελικό» παραμονής που έγινε στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Super League έμεινε στο ισόπαλο 2-2 με την Λαμία. Το ντέρμπι παραμονής έσπασε καρδιές με τον Ιωνικό να προηγείται στο ημίχρονο με 2-0 (30΄Ελευθεριάδης, 37’ Κάνιας) και την Λαμία να ισοφαρίζει στην επανάληψη με τους Νούνιες (53’), Τόσιτς (73’).

Ο Σέρβος μάλιστα είχε πετύχει και το γκολ με το οποίο η Λαμία ισοφάρισε την προηγούμενη αγωνιστική και έστειλε τον Λεβαδειακό στην Σούπερ Λιγκ 2. Ισοπαλίες είχαμε και στα άλλα-πλην Αγρινίου-παιχνίδια των πλέι άουτ. Λεβαδειακός και ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 3-3 (28’ Γιαννιώτας, 45’ Τσάπρας, 77’ Βρακάς-34’ Κόντε, 38’ Ροσέρο, 80’ Παμλίδης) ενώ Αστέρας Τρ. και Ατρόμητος έμειναν στο 1-1 (43’ Κωστέας-54’ Κουέν).