ΞΙΦΑΣΚΙΑ: αθλητές του Θησέα
Η ομάδα του Θησέα που πήρε μέρος στο Πανελλήνιο

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η συμμετοχή του Α.Ο. Θησέα Ηρακλείου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων Ανδρών-Γυναικών στο ξίφος μονομαχίας.

Συγκεκριμένα μια ανάσα από το μετάλλιο έφτασε η Κατερίνα  Οικονομάκη, που κατέλαβε την 8η θέση μετά από ένα σερί νικηφόρων αγώνων.

Μαριάννα-Στέλλα  Παναγιωτάκη (32η) και Ελένη  Μελαμπιανάκη (60η) έχασαν στις λεπτομέρειες την πρόκριση για τον επόμενο γύρο.

Στα αγόρια ο Μανώλης Μπινιχάκης κατέκτησε την 9η θέση ανάμεσα σε 73 αθλητές πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση. Νικόλαος   Πανταζόγλου (21ος), Γιάννης  Καραπιδάκης (24ος) και Φίλιππος Πάσσαμ (57ος) ακολούθησαν σε απόδοση.

Στα ομαδικά οι αθλητές έδωσαν μεγάλες μάχες και κατέκτησαν την 5η θέση στα αγόρια και την 7η στα κορίτσια. Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές και ευχαριστεί τις ANEK LINES για τη βοήθεια στη μετακίνηση των αθλητών.