Ο Τοράλ στο χθεσινό ματς

Ενός κακού μύρια έπονται και στον ΟΦΗ δεν φτάνει μόνο η ήττα αλλά έχει και απώλειες στο έμψυχο υλικό. Ο Τοράλ αποχώρησε  χθες στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου με ενοχλήσεις στον τετρακέφαλο του δεξιού του ποδιού και η συμμετοχή του στο προσεχές ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα (Σάββατο) είναι αμφίβολη. Εκτός είναι από σήμερα και ο Γκλάζερ ο οποίος μετά από τις εμφανίσεις του με τον ΟΦΗ επέστρεψε ξανά στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του.

Ο 26χρονος χαφ θ’ αναχωρήσει από την Ελλάδα την Τρίτη προκειμένου να ενσωματωθεί στην αποστολή του Ισραήλ για τους αγώνες με Κόσοβο (12/11), Ελβετία (15/11), Ρουμανία (18/11) και Ανδόρα (21/11). Αν συνυπολογίσουμε την απουσία του Μπάκιτς το πρόβλημα εντοπίζεται στην μεσαία γραμμή με τις λύσεις για τον Νταμπράουσκας να μειώνονται.

Παρόντες στο χθεσινό ματς στις Σέρρες και οι Μηνάς Λυσάνδρου, Ηλίας Πουρσανίδης ενώ υπήρχαν και λιγοστοί φίλοι της κρητικής ομάδας στις εξέδρες του γηπέδου των Σερρών. Ο Πανσερραϊκός κέρδισε τον ΟΦΗ ξανά μετά την περίοδο 19991-92 όταν νικήσει με σκορ 1-0. Από τότε ο ΟΦΗ μετρούσε 4 νίκες και μια ισοπαλία στις Σέρρες.