Έτοιμος να επιστρέψει στον Εργοτέλη είναι σύμφωνα με πληροφορίες  ο Μανόλης Σουτζής

Δεν μπορούσε παρά να είναι χαρούμενος ο Μανόλης Σουτζής από την σπουδαία νίκη της ομάδας του μετά από αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα, που της έδωσε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Ο Ηρακλειώτης τεχνικός μιλώντας για το παιχνίδι τόνισε: «Μετά από μια σειρά ανεπιτυχών αποτελεσμάτων που δεν αξίζαμε καταφέραμε να πάρουμε μια πολύ μεγάλη νίκη επί ενός αντιπάλου που είχε πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα στην έδρα του. Στο πρώτο ημίχρονο το Χαϊδάρι ήταν καλύτερο, είχε 2-3 ευκαιρίες αλλά στο β΄ μέρος έγινε το αντίθετο.

Ήμασταν καλύτεροι, είχαμε εμείς τις ευκαιρίες, σκοράραμε και δικαιούμασταν και ένα πέναλτι που δεν μας δόθηκε. Βάσει της εικόνας μας στο β΄ ημίχρονο πετύχαμε μια μεγάλη νίκη και τα συγχαρητήρια ανήκουν στους παίκτες μας που έδωσαν και την ψυχή τους. Για τον Αλμυρό ξεκινάει μια νέα πορεία, έχουμε ένα δύσκολο πρόγραμμα αλλά σε κάθε ματς θα πηγαίνουμε για τη νίκη.  Ευχαριστούμε το Χαϊδάρι για την άψογη φιλοξενία».