Ξανά στη Volley League ο ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ νίκησε 3-1 σήμερα στο κατάμεστο κλειστό του Βαρδινογιάννειου Αθλητικού Κέντρου, τον Πανιώνιο,έκανε το 2-1 στις νίκες  και επέστρεψε μετα από απουσία μόλις μιας σεζόν στη Volley League.

Ο τρίτος τελικός των πλέι οφ ανόδου της Pre League, ήταν συναρπαστικός σε εξέλιξη με τα τρία πρώτα σετ να κρίνονται στην παράταση.

Ο Πανιώνιος προηγήθηκε με 20-15 στο πρώτο σετ αλλά το σερί του Μάκινεν από τη θέση του σερβίς και το πάθος των παικτών του στους τελευταίους κρίσιμους πόντους, του έδωσαν το προβάδισμα με 30-28, κάτι που έπαιξε τεράστιο ρόλο στην ψυχολογία των δύο ομάδων.

Με το γήπεδο να έχει πάρει φωτιά, ο ΟΦΗ υπερίσχυσε και στο δεύτερο σετ στη λεπτομέρεια (26-24) ενώ στο τρίτο έγινε ακόμα μια μεγάλη μάχη που αυτή τη φορά ανέδειξε νικητή τον Πανιώνιο με 28-26, γεγονός που τον έβαλε ξανά στη διεκδίκηση της νίκης και της ανόδου.

Στο τέταρτο σετ ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί, πήραν μεγάλη διαφορά από το ξεκίνημά του και μέσα σε αποθέωση, το κατέκτησαν με 25-20, δίνοντας το έναυσμα για ξέφρενους πανηγυρισμούς.

Τα σετ .30-28,26-24,26-28,25-20

ΟΦΗ (Αντωνιάδης): Ρουμελιωτάκης, Μάκινεν, Μιχαήλοβιτς, Καφαντάρης, Καγιαλής, Ρουσόπουλος / Μιχελάκης (λ), Δαρίδης (λ), Μπαρντακτζιάν, Κόκκινος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Α. Ψάρρας): Γκένοφ, Ζέλερ, Μαρσέλλος, Δανιήλ, Δρογκάρης, Παλέντζας / Πλεμμένος (λ), Χατζηνικολάου, Κωνσταντινίδης