Ο Βούρος με τον Σίτο

Καμπανάκι για την συνέχεια χαρακτήρισε την ήττα ο αρχηγός του ΟΦΗ Πραξιτέλης Βούρος, ο οποίος τόνισε:

«Όταν ένα παιχνίδι τελειώνει με 3-0 και δεν συνοδεύεται με ιδιαίτερα καλή εμφάνιση, σίγουρα δεν είναι ευχάριστο για εμένα αλλά και για όλη την ομάδα. Στο πρώτο ημίχρονο δεχθήκαμε δύο γκολ χωρίς να αντιδράσουμε.

Το δεύτερο ημίχρονο νομίζω ότι μας ανήκει αλλά και πάλι ο αντίπαλος έβαλε ένα γκολ. Βρισκόμαστε στη 2η αγωνιστική και δεν χρειάζεται να είμαστε ούτε καταστροφικοί αλλά ούτε και να πετάμε στα σύννεφα. Πρέπει το ματς με τον Αστέρα να είναι ένα καμπανάκι για να δουλέψουμε ακόμη πιο σκληρά, να σκύψουμε το κεφάλι και αυτή η ήττα να γίνει οδηγός ούτως ώστε να μην επαναληφθεί τέτοιου είδους εμφάνιση».

Μιλώντας για το ματς, ο Γιόν Τοράλ που αγωνίστηκε ως αλλαγή δήλωσε:

«Όταν παίζεις μακριά από την έδρα σου πάντα είναι δύσκολο στη Σούπερ Λιγκ. Εμείς το κάναμε πιο δύσκολο γιατί δεχθήκαμε πολύ γρήγορα δύο γκολ και χωρίς να αντιδράσουμε ήρθε η ήττα. Πρέπει να δείξουμε αντίδραση άμεσα και αυτό να φανεί από τον επόμενο αγώνα με τον ΠΑΟΚ».