Βουλιάζει ο Γιούχτας, έχασε  1-0 στο Αιγάλεω

Ήττα που τον φέρνει πιο κοντά στον υποβιβασμό γνώρισε ο Γιούχτας στο Αιγάλεω με σκορ 1-0 για την 7η αγωνιστική των πλέι αουτσάιντερ στο Νότιο όμιλο της Σούπερ Λιγκ 2 ενώ τα Χανιά επικράτησαν της Καλαμάτας με 2-0 για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ.

Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη σκόραρε στο 19ο λεπτό με κεφαλιά του Λεμονή από κόρνερ του Νίλι και καθάρισε το παιχνίδι στο 84ο με το γκολ του Ελευθεριάδη από την ωραία ατομική ενέργεια του Μανουσάκη.

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Κατσούρι (75’ Νίκολιτς), Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Σιλά, Λεμονής, Ντίας, Τσέλιος (65’ Μανουσάκης), Κόλα (53’ Μούλερ), Νίλι (75’ Ελευθεριάδης), Μάναλης (76′ Βουό)

Καλαμάτα (Νίκος Αναστόπουλος): Κόβαλ, Τζανακάκης, Κωνσταντινόπουλος, Αρίμπας (83’ Κωστόπουλος), Στρούγγης, Καρασαλίδης, Κάνιας, Κατάλντι (75’ Λόπες), Ακόστα (65’ Μπαράλες), Πασάς, Γρίβας (74’ Τάτος)

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο πρώτο μέρος. Ο Γιούχτας άγγιξε την ισοφάριση στο 84ο λεπτό (δοκάρι), ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα είχε μείνει με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Αλεξόπουλου.Ο Βάρκας στο 26’σέντραρε από αριστερά, δεν έδιωξαν μακριά οι αμυνόμενοι του Γιούχτα και ο Πάρης Μπάμπης με σουτ εντός της περιοχής άνοιξε το σκορ που ηταν και το τελικό..

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης, Καρρίκι, Παυλάκης, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Κωνσταντακόπουλος, Μπάμπης (69′ Γαρουφαλιάς), Ναζίμ (61′ Ικεότσα), Βάρκας (69′ Κολλάς), Νταβιώτης (87′ Τάμπας), Μπουλλάρι (61′ Σταμένκοβιτς).

Γιούχτας (Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Πολυχρόνης, Τζανής (66′ Βρεττός), Κόλα, Κορνιλάκης (76′ Ροβίθης), Μπουτσάκης (66′ Μπουρσέλης), Λώλης (76′ Λιποράσε), Δασκαλάκης, Νοικοκυράκης, Κωστανάσιος (86′ Γκίνη), Αλεξόπουλος.