Οι Παγκορασίδες Α’ της ΓΕΗ που πήραν τον τίτλο

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η ΓΕΗ επικράτησε 3-2 σετ της Ηλιούπολης και διατηρήθηκε ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης στα τελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Βόλεϊ Παγκορασίδων.

Το ματς άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για το σύνολο του Νίκου Προύφα, που προηγήθηκε 2-0 σετ, όμως ο αντίπαλος ισοφάρισε.

Στο τάι μπρέικ, πάντως, ο ηρακλειώτικος σύλλογος ήταν πιο ψύχραιμος και πήρε τη νίκη.

Σήμερα στις 4μ.μ. η ΓΕΗ θ’ αντιμετωπίσει τον Αθλητικό Μορφωτικό Σύλλογο Φιλωτίου Νάξου και εκέι θα κριθούν όλα. Τ

α σετ: 25-19, 25-13, 20-25, 23-25, 15-12.

Να σημειώσουμε ότι η ΓΕΗ έχει χάσει 3-1 από τον Φιλώτι Νάξου και 3-1 από τον Φοίβο Μελισσίων.

Ο ΣΦΠΧανίων για τα ημιτελικά του Πανελληνίου Παμπαίδων έχασε από τους Νέους Βύρωνος 3-1 και 3-0 από Αστέρα Νίκαιας και πήρε την 3η θέση. Η ΑΕΚ ως πρώτη πέρασε στο φάιναλ – φορ.