Φάση απο το παιχνίδι ΓΕΗ - Πήγασος στις Κορασίδες

Με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις ξεκίνησε το Παγκρήτιο πρωτάθλημα βόλεϊ γυναικών.

Ο περσινός πρωταθλητής (και φετινός Κυπελλούχος) ΟΦΗ ξεκίνησε την προσπάθεια για την υπεράσπιση του τίτλου του, με εκτός έδρας νίκη 3-0 επί του Κύδωνα, μετά από ένα δυνατό παιχνίδι με γεμάτα σετ (25-21, 25-23, 25-21).

Για την ομάδα του Νίκου Προύφα, αγωνίστηκαν οι:

Γεωργοπούλου, Παπουλίδου, Καλουτσάκη, Φανιουδάκη Ε., Φανιουδάκη Ν., Βλαχάκη, Πιτσούλη, Κανδυλάκη, Γλιζιώτη, Λούπη, Πρινιωτάκη, Βυνιχάκη, Πετροπούλου, Ματαλλιωτάκη.

Το ματς Μεσσαρά – ΑΘΛΕΣΗ στο Κλειστό Μοιρών κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στο 5ο σετ, με νικήτριες τις γηπεδούχες (3-2).

«Πολύ καλό βόλεϊ κατά διαστήματα με πολλές ανατροπές.

Γήπεδο γεμάτο για να βρίσκουν ανταπόκριση οι προσπάθειες και ο ιδρώτας των αθλητριών. Ξεχνάμε το αποτέλεσμα, κρατάμε την εμφάνιση για τη συνέχεια. Καλή πορεία στη Μεσσαρά

και την ευχαριστούμε για τη φιλοξενία», αναφέρει στην ανάρτησή της η ΑΘΛΕΣΗ που αγωνίστηκε με τις Κορναράκη, Κέσκου, Σπανάκη, Γατή, Μανάι, Παναγιωτάκη, Μαγουλάκη, Μουτσάκη, Καλλέργη, Μπελενιώτη, Μασέλη, Μανωλάκη, Αποστολοπούλου, Λαγκουβάρδου.

Στα άλλα δύο ματς της πρεμιέρας, η ΓΕΗ κέρδισε εύκολα με 3-0 τον Χερρονάσιο και ο ΣΦΠΧ επιβλήθηκε με το ίδιο σκορ του Αρκαδίου.

Στην κατηγορία των νεανίδων, ο Κύδων και ο Ν. ΟΠΕΡ εξασφάλισαν την πρόκριση στην ημιτελική φάση και θα μπουν στην κληρωτίδα για να μάθουν το ζευγάρι τους στους «4»,

με τον ΟΦΗ και τον Πήγασο να είναι υποψήφιοι αντίπαλοί τους. Αναλυτικά τα αποτελέσματα στα πρωταθλήματα της ΕΣΠΕΚ: