Επιτυχημένη η αποστολή του Α.Σ. ΠΑΛ.ΕΥ.Ε στο Πανελλήνιο

Ξεχώρισαν οι αθλητές του Α.Σ. ΠΑΛ.ΕΥ.Ε. στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα πά- λης παμπαίδων-παγκορασίδων που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα, κατακτώντας συνολικά πέντε μετάλλια που χάρισαν στον τοπικό σύλλογο, την τρίτη θέση στην ομαδική κατάταξη.

Πρωταθλήτρια Ελλάδας στα 50κ., αναδείχθηκε η Μαρία Βάνδουλα ενώ τη δεύτερη θέση στην κατηγορία των 68κ., κατέλαβε ο Σταύρος Τσάμπουρας.

Με χάλκινα μετάλλια επέστρεψαν στο Ηράκλειο, οι Στέφανος Βαβίλης (57κ.), Δαυίδ Γκελασβίλι (52κ.) και Γιάννης Στρατάκης (62κ.). Στα 75κ. ο Δημήτρης Διβινής ήταν πέμπτος και στα 62κ. όγδοος ο Γιάννης Ξυπάκης.

Αξίζει να σημειωθεί ότι τέσσερις αθλητές του συλλόγου (Βάνδουλα, Τσάμπουρας, Βαβίλης, Γκελα- σβίλι) κλήθηκαν να στελεχώσουν την Εθνική ομάδα της κατηγορίας τους.

«Οι Βάνδουλα, Γκελασβίλι, Στρατάκης και Ξυπάκης ήταν μικρότεροι της κατηγορίας των παμπαίδων-παγκορασίδων και έλαβαν μέρος με την έγκριση του προπονητή τους Παράσχου Δεσκουλίδη, γιατί πίστευε στα παιδιά και των γονέων τους, γιατί εμπιστεύονται τον προπονητή.

Επόμενος σταθμός για τους αθλητές μας που μπήκαν στην Εθνική ομάδα είναι η Βαλκανιάδα που θα διεξαχθεί στη Ξάνθη στο τέλος του μήνα. Πολλά μπράβο σε όλους», αναφέρει η ανακοίνωση του Α.Σ. ΠΑΛ.ΕΥ.Ε».