Στιγμιότυπο από τη νίκη της Κ-17 του ΟΦΗ με την Κηφισιά

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Άρη στην Θεσσαλονίκη, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Παπασαραφιανό να πλασάρει εύστοχα μέσα από την περιοχή τον Κουκουριτάκη, ενώ στο 11’ ο ίδιος παίκτης νίκησε εκ νέου τον γκολκίπερ του ΟΦΗ για το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΟΦΗ: Κουκουριτακης(λ.τ. 12’ Σοφιάκης), Κοζυράκης, Χείλυ (55’ Κωστάκης), Βγόντζας, Μπαλάσης, Λυγεράκης (30’ Ασμαριανάκης), Αντωνακάκης (30’ Καρνέζος), Τούφας, Κουβδός, Κράστα (30’ Πετούσης), Σιτμαλίδης.

Την ήττα γνώρισε παρά την καλή της εμφάνιση και η Κ15 του ΟΦΗ στην Θεσσαλονίκη, με σκορ 2-1 από την αντίστοιχη του Άρη για την αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, που ήταν η πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με πλασέ του Ακτινάκη. Ο ΟΦΗ, είχε δοκάρι στο 8’ με τον Τσαλπατούρο, και έφτασε στην ισοφάριση στο 9’ με τον Κογκάκη, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσαλπατούρου. Στο 13’ ο γκολκίπερ των γηπεδούχων απέκρουσε δύσκολα το πλασέ του Θωμά, ενώ στο 23’ ο Πατραμάνης ήταν άστοχος σε τετ α τετ.

Ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του α’ ημιχρόνου ο Βαρδουλάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα ελάχιστα έξω από την εστία του Κακάνη.

Η καλή εικόνα του ΟΦΗ συνεχίστηκε και στο β’ ημίχρονο, χάνοντας μια ακόμα ευκαιρία στο 55’, όταν ο Πατραμάνης σούταρε μέσα από την περιοχή, με τον τερματοφύλακα των «κιτρινόμαυρων» να έχει απάντηση. Παρά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών του ΟΦΗ, ο Άρης ήταν αυτός που βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο 78’ ο Κωστίδης έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και νίκησε τον Ξυφανταράκη για το 2-1. Στις καθυστερήσεις, ο Παναγιωτάκης έκανε το σουτ, με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα έξω και το 2-1 να παραμένει μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης.

ΟΦΗ: Ξυφανταράκης, Κογκάκης, Κλάδος (60’ Καπαρός), Κλωνάρης, Φιλάι, Βαρδουλάκης, Δρίμης (70’ Παναγιωτάκης), Τσαλπατούρος, Πατραμάνης (60’ Μπουλούκας), Χριστοδουλάκης (67’ Πατεράκης), Θωμάς.