ΑΛΜΥΡΟΣ - ΝΕΑΠΟΛΗ
Φάση από το ματς της Νεάπολης (φωτό «Φωνή Μαλεβιζίου»)

Δεν κατάφερε ο Αλμυρός να επιβεβαιώσει τον τίτλο του φαβορί στη Νεάπολη, όπου αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα με την τοπική ομάδα, μένοντας έτσι αρκετά μακριά από την κορυφή.

Η ομάδα του Κώστα Κιάσσου ήταν εμφανώς ανώτερη σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού αλλά δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ αυτή την υπεροχή της.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από την ομάδα του Γαζίου και μάλιστα λίγο έλειψε στο 40’ να ανοίξουν το σκορ, έχοντας δοκάρι σε κεφαλιά του Νοκάι.

Ο Αλμυρός έγινε πιο πειστικός στην επανάληψη και στο 63’ ισοφάρισε τα δοκάρια, με το σουτ του Ζέλιου. Η πιο μεγάλη στιγμή για τους φιλοξενούμενους καταγράφηκε στο 75’, όταν κέρδισαν πέναλτι, το οποίο όμως δεν αξιοποίησε ο Αζίζι. Ο Γκογκόσης είπε «όχι» στην εκτέλεση του νεαρού επιθετικού κι έτσι το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουκουράκης από τα Χανιά.

ΝΕΑΠΟΛΗ: Γκογκόσης, Κατσούλης Ι., Μπιτζανάκης (60’ Τουτουδάκης), Καουκάκης, Νοκάι, Καρβελάς, Παράσχος (80’ Χατζιάι Κ.), Μαυρίδης, Καπετανάκης (46’ Βερούσι), Φρόκου (85’ Φαγάς), Διαμαντάκης

ΑΛΜΥΡΟΣ: Χανιωτάκης, Ζέλιος (70 λ.τ. Χριστοδούλου) , Δαμιανάκης (65′ λ.τ. Κουράκης), Γενιτσαρίδης, Γιαλούσης, Κουγιουμουτζής (17’ λ.τ. Αγαπάκης), Ρουμπάκης, Κέλι, Πιερτζακόμι, Μίσκου, Αζίζι.