;

Ο Αλμυρός πήρε χθες μια πολύ σημαντική νίκη με το εμφατικό 4-0 στο Ρέθυμνο επί της Επισκοπής που προερχόταν από τρια σερί τρίποντα και ο Μανόλης Σουτζής είχε κάθε λόγο να είναι χαρούμενος για την ομάδα του.

Ο Ηρακλειώτης τεχνικός μιλώντας για το παιχνίδι τόνισε: «Ξέραμε ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα που ερχόταν από τρεις σερί νίκες και ήταν σε καλή κατάσταση. Προετοιμαστήκαμε κατάλληλα για το ματς και στο πρώτο μέρος που είχαμε υπέρ μας τον αέρα αν και δεν ξεκινήσαμε καλά μετά το 20λεπτο πετύχαμε δυο γκολ και πήγαμε μπροστά με 2-0 στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη με κόντρα στον αέρα συνεχίσαμε και ήμασταν ακόμα καλύτεροι, πετύχαμε άλλα δυο γκολ και πήραμε μια δίκαιη νίκη».

Ερωτηθείς αν η ομάδα του έχει πλέον εξασφαλίσει την παραμονή της με τους 45 βαθμούς ο κ. Σουτζής είπε: «Μαθηματικά όχι ακόμα αλλά είμαστε πολύ κοντά. Θα συνεχίσουμε μα παλεύουμε κάθε ματς μέχρι το τέλος».

Τραυματίες αποχώρησαν από το παιχνίδι οι Τουργαίδης, Ενγκουέμ με τον πρώτο να έχει υποστεί μάλλον θλάση κάτι που σημαίνει ότι θα χάσει τα επόμενα παιχνίδια.