πανηγυρική selfie του Εργοτέλη

Τεράστιο «διπλό» πήρε ο Εργοτέλης στην Πάτρα, κερδίζοντας στο φινάλε τον Γλαύκο με 70-68 για την Γ’ Εθνική. Ηταν η 4η συνεχόμενη νίκη των «κιτρινόμαυρων», οι οποίοι -παρότι βρέθηκαν με 5 πόντους πίσω στο ημίχρονο (37-32)- κατόρθωσαν να περάσουν από την Πάτρα και από τα ..προβλήματα τους. «Ηταν μία νίκη των παιδιών.

Γιατι είχαμε την απουσία του Κουμάκη, βρισκόμασταν πίσω στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια, παίξαμε χωρίς Καραλή στα τελευταία 5 λεπτά και με τον Γιαννακόπουλο τραυματία.

Οι παίκτες έδειξαν τρομερό χαρακτήρα, τόνισε στην «Π», ο προπονητής του Εργοτέλη Γιάννης Βισκαδουράκης.

Μάλιστα, αυτή είναι και η πρώτη φετινή επιτυχία της ομάδας του Ηρακλείου στην αχαϊκή πρωτεύουσα αλλά και η 8η γενικότερα μετά από 12 ματς, κάτι που τη βάζει για τα καλά στο παιχνίδι της ανόδου.

10λεπτα: 19-19, 37-32, 55-48, 68- 70.

Διαιτητές: Χρηστίδης-Κουλουμπαρίτσης.

ΓΛΑΥΚΟΣ (Γκόργκολης): Χουλιάρας 7, Τσακίρης 11(1), Διαμαντόπουλος 17(2), Ροκανάς 6(2), Πελίγκος 9(1), Παλλαδι[1]νός 7, Σιδάς 2, Σταμίρης 9

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Βισκαδουράκης): Μαρκόπουλος 6(2), Αθανασιάδης 3, Μαϊστρέλης, Μπουμπάρης 17, Μαχαιριανάκης 6, Γουμενάκης 7(1), Μανιαδής, Χριστοδούλου, Γιαννακό[πουλος 14, Χαμηλάκης, Καραλής 17(1).