ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ: ο Γιώργος Πυνηρτζής (φωτό) από το σύλλογο A.C.Triskelis, πήρε τη δεύτερη θέση στην κατηγορία του

Σημαντικές επιτυχίες κατέγραψαν οι Ηρακλειώτες αθλητές-τριες που συμμετείχαν στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα τάε κβον ντο ITF2019, το οποίο έγινε στο Πλόβντιβ της Βουλγαρίας.

Ο Αντώνης Γραμματικάκης από τον σύλλογο τάε κβον ντο ITFΧερσονήσου, κατέκτησε την δεύτερη θέση στην κατηγορία Tull3 Dan,  η Μαρίνα Θεργιάκη ( Α. Γ. Σ “Τάλως” Ηρακλείου) πήρε την τρίτη θέση στην κατηγορία 3 DanTullβετεράνων γυναικών και το χρυσό στο ομαδικό Tull βετεράνων γυναικών ενώ ο Γιώργος Πυνηρτζής (φωτό) από το σύλλογο A.C.Triskelis, πήρε τη δεύτερη θέση στην κατηγορία του.

Η Περιφέρεια Κρήτης συγχαίρει τους αθλητές για τις διακρίσεις τους και τους εύχεται κάθε επιτυχία στην αθλητική τους διαδρομή.