Εξαιρετικές εμφανίσεις από τους αθλητές του «Τάλως»

Εκπληκτικές εμφανίσεις έκαναν οι αθλητές του Α.Γ.Σ  Τάλως Ηρακλείου στο 8ο World King Of Taekwondo που διεξήχθη  στο κλειστό της ΧΑΝΘ στη Θεσσαλονίκη, με τη συμμετοχή περίπου 900 αθλητών-τριών από 12 χώρες.

Η Μαρία Χρυσουλάκη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία 3 Dan Tull Νεανίδων και τον τίτλο World King Of Taekwondo καθώς και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Sparing (Μάχης) έως – 46 κιλά Νεανίδων, δίνοντας συνέχεια στα μετάλλια που κατέκτησε πριν μερικές εβδομάδες στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Κροατίας. Ο Χρίστο Μαντζιέρι πήρε χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Tull παίδων και τον τίτλο World King Of Taekwondo ενώ στην κατηγορία Sparing Παίδων (Μάχης) έως – 45 κιλά κατέλαβε την  6η θέση.

Ο Νίκος Αδικημενάκης, στην πρώτη του συμμετοχή σε επίσημους αγώνες κατέλαβε την 5η θέση στην κατηγορία Sparing (Μάχης) Παίδων έως – 55 κιλά, όπως και ο Δημήτρης Πουλορίνης στην κατηγορία Sparing (Μάχης) Εφήβων,  έως – 57 κιλά.

Ασημένιος ο Τζανίδης

Ο Ηρακλειώτης πρωταθλητής, Ανδρέας Τζανίδης που αγωνίζεται με τα χρώματα της Πολίχνης, κατέκτησε το αση- μένιο μετάλλιο στην κατηγορία 3 Dan Tull Ανδρών, το χρυσό στην κατηγορία ομαδικά Tull Ανδρών και τον τίτλο World King Of Taekwondo για την Ελληνική αποστολή, χαρίζοντας μια ακόμα μεγάλη διάκριση στη χώρα μας.