Τις τέσσερις ήττες έφτασε το «Ηράκλειο» ΟΑΑ

Καθηλωμένο στις τελευταίες θέσεις του 3ου ομίλου της National League 2 παραμένει το «Ηράκλειο» ΟΑΑ, μετά την 4η ήττα που γνώρισε χθες στο κλειστό της Πεύκης από την τοπική ομάδα με 74-64, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι πήραν από τα πρώτα λεπτά ένα σταθερό προβάδισμα 8-12 πόντων, το οποίο και συντήρησαν μέχρι την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, χωρίς να προβληματιστούν ιδιαίτερα από τους παίκτες του Αλέξανδρου Πετράκη.

Το τοπικό συγκρότημα που δεν έχει ξεπεράσει σε κανένα ματς φέτος τους 66 πόντους, δε μπόρεσε να βάλει δύσκολα στους γηπεδούχους, κερδίζοντας μόνο την τελευταία περίοδο με επιμέρους σκορ 21-17.

Νικολακόπουλος και Ουντάτζο «εκτέλεσαν» τους φιλοξενούμενους από την περιφέρεια, ευστοχώντας συνολικά

σε 9 τρίποντα ενώ από το «Ηράκλειο» ΟΑΑ, ξεχώρισε επιθετικά ξανά, ο νεαρός Κατσούρρι.

Να σημειωθεί ότι την αποστολή της κρητικής ομάδας δεν ακολούθησε στην Αθήνα ο Καστανιώτης, ο οποίος υπέστη κάταγμα στο χέρι.

Τα 10λεπτα: 18-10, 35-25, 57-43, 74-64.

Διαιτητές: Μπαβέλας-Βομπίρης-Γκαραβέλλος.

ΠΕΥΚΗ (Παύλος): Ουντάτζο 16 (3),Υφαντής 4, Γεροκώστας, Σελού

λης, Νικολακόπουλος 24(6), Μερκούρης 8, Μιλούσης 7, Ζουρμπάκης 3(1), Λέζος 3, Ιωάννου, Παλουκάκος 9, Τσόπελας.

«ΗΡΑΚΛΕΙΟ» ΟΑΑ (Πετράκης): Κατσούρρι 22 (3), Πέτρου 3, Καμαρινός 10 (2), Λεφής 6 (1), Μαρτίνα 6 (1), Σαρρής 4, Αναστασάκης 7 (1), Πετράκης 5, Δαγαλάκης 1, Μαρής.

Ο ουραγός ΑΟΚ Χανιά γνώρισε άλλη μια ήττα, αυτή τη φορά στην Αργυρούπολη από τον Ερμή με 81-49.