Τα φαβορί επικράτησαν στο Κύπελλο ΕΠΣΗ
Στιγμιότυπο από το ματς Ασίτες - Αγ. Ιωάννης

Μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι, ο Αστέρας επικράτησε της Δόξας Μασταμπά με 3-2 στη Μυρτιά και πήρε το εισιτήριο, για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρος(41΄) ο Τσιμπινός έκανε το 0-1.Στην επανάληψη ο Αστέρας Μυρτιάς ισοφάρισε στο 55΄  με κεφαλιά του  Γεωργιάδη για το 1-1. Δέκα λεπτά αργότερα(65΄) οι γηπεδούχοι έκαναν την ολική ανατροπή, με σκόρερ τον Τζιράκη για το 2-1.

Η Δόξα ισοφάρισε εκ νέου, σε 2-2 με τον Τζανετή στο 85΄αλλά η τελευταία λέξη ανήκε στον Αστέρα που αφού είχε  δοκάρι με τον Κοτζιά, έφτασε στο γκολ πρόκρισης με  τον Ευθυμιάδη στο 90΄(3-2)

*Με άνεση πήρε την πρόκριση για την 2η φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ η Θέρισσος η οποία συνέτριψε τις Ελπίδες με σκορ 7-2 στις Δαφνές.

Οι φιλοξενούμενοι  έκαναν το…λάθος να προηγηθούν στο 4΄με αυτογκόλ του Λυμπερίδη αλλά η Θέρισσος αντέδρασε άμεσα. Στο 7΄και στο  11′ ο Ρεμούνδος ανέτρεψε το σκορ. Ο Ρέππας στο 13′ έκανε το 3-1, στη συνέχεια ο Μανουσάκης με  δύο γκολ(15΄, 31΄), ο Κάλλας(20΄), και ο  Ρεμούνδος με το χατ τρικ στο 33′ με πέναλτι, έκαναν το 7-1.

Οι Ελπίδες πέτυχαν ένα ακόμα γκολ με τον Δεληγιαννίδη με πέναλτι στο 60′ για το τελικό 7-2.

*Με πρωταγωνιστή τον Τσατσάκη που πέτυχε χατ-τρικ οι Ασίτες  νίκησαν με σκορ 3-0 τον Άγιο Ιωάννη και εξασφάλισαν το εισιτήριο για την 2η φάση του κυπέλλου. Τα γκολ του Τσατσάκη σημειώθηκαν στο 14΄, 15΄, 75΄

Κεραυνός προκρίθηκε εύκολα με σκορ 5-0 σε βάρος της Δόξας Γαλιάς.

Τα γκολ σημείωσαν ο Μανιός στο 19΄ , ο Πλακιωτάκης στο 26΄, ο Μανωλαράκης στο 36΄, ο Γιαλιτάκης στο 75΄και ο Βρέντζος στο 85΄.

Γαρίπα στην παράταση επικράτησε του Δωριέα με σκορ 3-2 στο θρίλερ της βραδιάς στο κύπελλο. Για τη Γαρίπα σκόραραν οι Γαλανάκης(44΄), Ανετάκης(83΄, 94΄) και για τον Δωριέα οι Μπεκούροφ(48΄), Παπαδαντωνάκης(65΄)