Στο Τυμπάκι ο πρώτος τίτλος της σεζόν στο τοπικό

Ο ΑΟΤυμπακίου κατέκτησε το Σούπερ Καπ της ΕΠΣΗ, επικρατώντας εύκολα με 3-0 του Αλμυρού στο Ατσαλένιο.

Οι πρωταθλητές Ηρακλείου επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί και με 3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, κέρδισαν τον πρώτο τίτλο της σεζόν.

Ηδη στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν 2-0 με τα γκολ του Καλογερά (9′) και του Παπανδρέου (10′) για να κλείσει το σκορ ο Παπανδρέου στο 34′.

Στην επανάληψη η ομάδα του Γαζίου ανέβασε στροφές, όμως δεν κατάφερε να επιστρέψει στο ματς.

Ο Αλμυρός είχε ακυρωθέν γκολ ως οφσάιντ με τον Κόκκινο στο δεύτερο μέρος, δοκάρι με τον Κωστάκη ενώ διαμαρτυρήθηκε έντονα για πέναλτι στον Κωστάκη αλλά και κόκκινη στον Χότζα, όταν όμως το σκορ είχε διαμορφωθεί…

Αλμυρός: Γαλανάκης, Ζερβός, Βελιβασάκης (61΄Σωτήρχος), Τουγλής, Σαρρής, Απλαδάς, Κουτσογιαννάκης (82′ Μιχελακάκης), Σκούφος, Κωστάκης (61′ Πολυμερίδης), Κόκκινος (88′ Χασουράκης), Παντερής (61′ Κουτάντος)

ΑΟΤ: Χρήστου, Σαβουιδάκης, Κουρουθιανάκης, Γερακιός, Χότζα, Αριστεινίδης (61′ Στεφανάκης), Κουτάντος (84′ Μεϊρέλες), Παπανδρέου (75′ Αζίζι), Πέτρου, Γρηγοράκης, Καλογεράς (75′ Χαϊντίνι)