Ο Γιανναδάκης με συναθλητές του στο Βόλο

Δώδεκα μετάλλια κατέκτησαν οι Κρήτες αθλητές που πήραν μέρος στους Πανελλήνιους αγώνες στίβου βετεράνων που έγιναν στο Βόλο. Από αυτά τα 7 κατέκτησε ο Πεδάς Μίνως Κρήτης (τα 3 στους άνδρες, τα 4 στις γυναίκες) και τα 5 ο ΣΕΒΑΣ Κρήτης (τα 4 στις γυναίκες, το ένα στους άνδρες).

Ακόμη ο Ηρακλειώτης Νίκος Γιανναδάκης με τον ΑΣΕΔΑΣ κατέκτησε το χρυσό στα 100 μ. και στα 200 μ. (κατηγορίας Α40). «Παρόλο τον τραυματισμό και τα προβλήματα που αντιμετώπισα στην προετοιμασία μου (δεν μου επιτρέπουν να χρησιμοποιώ τα βάρη στο ανακαινισμένο Εθνικό Αθλητικό Κέντρο Ηρακλείου επειδή είμαι βετεράνος πρωταθλητής πλέον) το πανελλήνιο πρωτάθλημα τέλειωσε και είμαι υγιής πλέον.

Ευχαριστώ όσους είναι δίπλα μου και με βοηθούν καθημερινά στην προετοιμασία μου και πιστεύω στην πορεία να υπάρξει καλύτερη συνεννόηση και να έχω καλύτερες συνθήκες προετοιμασίας για τους Βαλκανικους αγωνες που θα πραγματοποιηθούν το Σεπτέμβριο!!!», έγραψε στο FB ο Νίκος Γιανναδάκης. Ο απολογισμός για τους αθλητές της Κρήτης ήταν: