ΣΤΙΒΟΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ: Πρωταθλητής Ευρώπης ο Καταντωνάκης του ΟΦΗ

Πρωταθλητής Ευρώπης Διαχρονικών (Βετεράνων) Αθλητών ο Καταντωνάκης!

Κορυφαία εμφάνιση για τον παλιό πρωταθλητή του ΟΦΗ στα 200μ., 400μ. Αντώνη Καταντωνάκη στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα διαχρονικών  αθλητών στην Πεσκάρα της Ιταλίας όπου αναδείχθηκε  πρώτος στα 400μ. με επίδοση 51’´43 στην κατηγορία Μ45 (45-49 χρ.)

Η επίδοση αποτελεί και νέο Βαλκανικό ρεκόρ στην κατηγορία αφήνοντας πίσω  το 51.89 επίσης δική του επίδοση.

“Είναι η πρώτη φορά στην ιστορία που Κρητιός αθλητής κατακτάει χρυσό μετάλλιο σε αντίστοιχη διοργάνωση. Κάνοντας συντήρηση δυνάμεων είχα προκριθεί δεύτερος τόσο στον ημιτελικό όσο και στον τελικό με επιδόσεις 55.24 και 52.46” αναφέρει ο αθλητής. Από εκεί και πέρα ο Ηρακλειώτης Μιχάλης Φρουδάκης ήταν 6ος στη δισκοβολία Α60 με βολή στα 43.03μ. και ο Νίκος Γιανναδάκης ήταν τος στα 200μ. Α45 με 23.87.