Σούπερ Λιγκ

Της… ανατροπής έγινε και στην προτελευταία αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα με την ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό να δυσκολεύονται για ένα ημίχρονο αλλά τελικά να παίρνουν πολύτιμες νίκες ενώ χθες κρίθηκε οριστικά η 6η θέση την οποία κατέλαβε η Λαμία παρά την ήττα της στο Περιστέρι αφού ο Αστέρας Τρ. «πέταξε» δυο βαθμούς στο παιχνίδι του με την Κηφισιά.

Η ΑΕΚ επικράτησε με 4-2 του ΠΑΣ Γιάννινα στη Νέα Φιλαδέλφεια αν και βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 2-1. Σκόραραν για την ΑΕΚ οι Σιμάνσκι (15’), Πόνσε (69’, 79’), Λιούμπισιτς (74’) και για τον ΠΑΣ οι Σομποτσίνσκι (35’), Τζίμας(45’).

Ο ΠΑΟΚ νίκησε με 2-0 εκτός έδρας τον Πανσερραϊκό με γκολ του Κωνσταντέλια (45’) και του Πενταυράκη (90’-αυτογκόλ).

Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις επιτυχίες, κερδίζοντας 2-0 τον Αρη με σκόρερ του Μπακασέτα (4’), Ιωαννίδη (52’ πεν.)

Ο Ολυμπιακός με γκολ των Τορεχόν (72’-αυτογκόλ), Ελ Κααμπί (77’) ανέτρεψε το 1-0 του Παναιτωλικού από το α΄ μέρος (33’ Ντουάρτε).

Ματσάρα έγινε στην Τρίπολη με Αστέρα και Κηφισιά να μοιράζονται τα γκολ (3-3) και τους βαθμούς. Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Μιριτέλο (32’), Γιαμπλόνσκι (40’), Κρεσπί (45΄) και για την Κηφισιά, οι Οζέγκοβιτς (14’-πέναλτι), Γιόβαντσιτς (36’), Βαφέας (74’).

Ανώδυνη ήττα για τη Λαμία και νίκη-ανάσα για τον Ατρόμητο με

3-1 στο Περιστέρι. Γιουμπιτάνα (2’), Αντζιέλσκι (61’, 82’) τα γκολ του Ατρομήτου, ο Σλίβκα (26’) για τη Λαμία.