ΤΟΠΙΚΟ

Την νίκη – πρόκριση στην διαδικασία των πέναλτι με σκορ 4-3 πανηγύρισε ο Μοχός κόντρα στις Μοίρες.

Το κανονικό  παιχνίδι και η παράταση έληξαν χωρίς γκολ και έτσι οδηγήθηκε στα πέναλτι, όπου ο Μοχός  πιο ψύχραιμος πανηγύρισε την πρόκριση με σκορ 4-3.

Από την άσπρη βούλα  για τον Μοχό σκόραραν οι Κεφάκης, Καρβελάς, Ρουσοχατζάκης και Σούρσος.

Από την  άλλη τους φιλοξενούμενους ευστόχησαν οι Γκίνη, Φανουράκης και Παπαδάκης Γ. ενώ ο Ρουκουνάκης έστειλε την μπάλα άουτ και ο Μουτζούρης απέκρουσε το πέναλτι του Αγριμάκη.

Σκοράροντας πέντε φορές και χάνοντας τρία πέναλτι η Χαραυγή πήρε την πρόκριση στην 4η φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ επικρατώντας με σκορ 5-1 του Κόρακα.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Καλαμιώτης Η. (2), Νικολάου Χ. (2), και ένα αυτογκόλ  ενώ από πλευράς Κόρακα σκόραρε ο Χαμαλάκης.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι γηπεδούχοι είχαν τρία χαμένα πέναλτι με τους Βασιλείου Ε., Προκόπη Ν. και Μερκουλίδη, ενώ ο Τσακιράκης έχασε ένα ακόμη για τον Κόρακα.

Στην διαδικασία των πέναλτι προκρίθηκε ο Ποσειδώνας κόντρα στον Ερμή Ατσαλένιου νικώντας  με σκορ 5-4 μετά από το 2-2 της κανονικής διάρκειας και το 3-3 της παράτασης.

Για τον Ποσειδώνα σκόραραν οι Αποστολάκης (33’), Μαγάκης (66’), Καρτσάκης (120’) και για τον Ερμή οι Μαυρογιάννης (29’, 110’), Χατζηκυριάκος (69’).

Στα πέναλτι ο Ποσειδώνας ήταν η ομάδα που πέρασε με σκορ 5-4. Για τον Ποσειδώνα εκτέλεσαν οι Ανδρεαδάκης, Σωμαράκης, Μαγάκης, Κιουπάκης και Μαυράκης ενώ για τον Ερμή οι Ρουμπάκης, Σεκέρ, Ξυλικάκης και Βιτσαξάκης, ενώ αστόχησε ο Αδαμάκης.

Αναβλήθηκε το παιχνίδι  κυπέλλου ανάμεσα στην ΑΕΚ και τη Μινωική.