Σπουδαία πρόκριση της Μικτής Κ14 ΕΠΣΗ στους “4” του Πανελληνίου πρωταθλήματος

Σπουδαία πρόκριση  στα ημιτελικά του Πανελλήνιου πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων, εξασφάλισε η Μικτή Κ14 ΕΠΣΗ επικρατώντας της Βοιωτίας με 3-2 στο γήπεδο του Αγ. Γεωργίου Λιβαδειάς.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό σε εξέλιξη και τελικώς κρίθηκε στο 80′ (ουσιαστικά στην εκπνοή καθώς τα ματς της κατηγορίας Κ14 έχουν δύο ημίχρονα των 4ο λεπτών) με το τέρμα του Γιακουμάκη για την ομάδα του Ηρακλείου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 6′ με τον Περρά για να κάνει την ανατροπή πριν τελειώσει το ημίχρονο το Ηράκλειο, με το αυτογκόλ του Καράνταη (13′) και τον Πατραμάνη (32′). Στο 56′ ο Μελίδης ισοφάρισε σε 2-2 για τη Βοιωτία για να έρθει ο Γιακουμάκης στο 80΄και να χαρίσει τη νίκη-πρόκριση στη Μικτή ΕΠΣΗ.

Μικτή Κ14 ΕΠΣ Βοιωτίας (Χατζηνικολίδης): Λιάκος, Λάμπρου, Καράνταης, Μελίδης, Μαδής, Μπριόντι, Βυλλιώτης, Γκίκας, Περράς, Σιδηράς, Παναγής (57′ Καλλής)

Μικτή Κ14 ΕΠΣΗ (Κασσαπάκης): Κάββαλος, Κογκάκης, Κλάδος, Πλαΐτης, Γεωργακόπουλος (58′ Γιωργομιχελάκης), Πατεράκης (49′ Λέσι), Μπουλούκας (49′ Αλεξάκης), Παπαδάκης, Πατραμάνης, Υζάι (68′ Σαρόγλου), Παπαφραγκάκης (68′ Γιακουμάκης)