ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο νικητής στο πρώτο ντέρμπι της φετινής σεζόν στην Σούπερ Λίγκα καθώς επιβλήθηκε της ΑΕΚ στην Τούμπα με σκορ 2-0 με πρωταγωνιστή τον Πρίγιοβιτς που πέτυχε και τα δυο γκολ στο 29` και στο 59`.

Ο Δικέφαλος του Βορρά έκανε το 4 στα 4 και είναι στην κορυφή με 10 βαθμούς (ξεκίνησε με -2) μαζί με τον Ατρόμητο που επιβλήθηκε με 2-0 της Λάρισας στο Περιστέρι με τον τεχνικό της φιλοξενούμενης ομάδας Σωτήρη Αντωνίου να παραιτείται μετά το τέλος του αγώνα. Τα γκολ του Ατρομήτου σημείωσαν οι Μπρούνο(53`), Ουγκράι(85`).

Πέρα από τον ΠΑΟΚ το απόλυτο συνέχισε και ο Παναθηναϊκός που νίκησε  και τον Λεβαδειακό με 3-0   και έφτασε τους 6 βαθμούς(ξεκίνησε με το -6). Δυο γκολ σημειώθηκαν στο α` ημίχρονο από τους Καμπετσή (5’), Χατζηθεοδωρίδη (45’) και το τρίτο στις καθυστερήσεις από τον Γιόχανσον.

Ο ΠΑΣ Γάννινα έσπασε το αήττητο του Άρη τον οποίο νίκησε με 1-0 στους Ζωσιμάδες με το αυτογκόλ του Δεληζήση στο 65` πετυχαίνοντας από την πλευρά του την δεύτερη σερί νίκη.

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πήρε ο  Αστέρας Τρίπολης με σκορ 2-0 και παράλληλα άφησε στο μηδέν τον Απόλλωνα. Το σκορ διαμορφώθηκε από νωρίς στο 4` με τον Κυριακόπουλο και στο 10` με τον Μανιά. Σήμερα θα γίνουν οι αναμετρήσεις Παναιτωλικός-Λαμία και Πανιώνιος-Ολυμπιακός.