Ο Χαντί έχει πετύχει το 3-0 και πανηγυρίζει με τους συμπαίκτες του
Το καλάθι από το κέντρο χάρισε 3.000 ευρώ στην Αθηνά Τσαγκαράκη

Απολαυστικός ο Αλμυρός, συνέτριψε με σκορ 6-0 τον ουραγό Ατρόμητο Πειραιά χθες στο Γάζι για την 23η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής και φτάνοντας τους 42 βαθμούς από την 4η θέση αγκάλιασε την παραμονή του στην κατηγορία.

Το ματς ήταν ένας επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων οι οποίοι έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη από το α΄ ημίχρονο σκοράροντας τρείς φορές και το κερασάκι στην τούρτα μπήκε στην επανάληψη με άλλα τρία γκολ. Ο Αλμυρός προηγήθηκε με γκολ από τα αποδυτήρια  με τον Καστελλιανάκη στην πρώτη φάση του παιχνιδιού στο 1’.

Το  2-0 έγινε  με τον Λεόν με την συμπλήρωση του πρώτου 15λεπτου, ενώ στο 33′ ο Χαντί «κρέμασε» τον αντίπαλο τερματοφύλακα μετά από πάσα του Κέρη, πετυχαίνοντας το 3-0 με το οποίο πήγαν οι δυο ομάδες στην ανάπαυλα.

Ο Αλμυρός συνέχισε στο ίδιο τέμπο και στο β’ ημίχρονο και γρήγορα βρήκε και το τέταρτο γκολ με τον Κέρη, στο 56’ με τελείωμα από το ύψος της περιοχής.

Με την συμπλήρωση των 60΄οι γηπεδούχοι σημείωσαν  και πέμπτο γκολ με τον Καστελλιανάκη μετά από σέντρα του Κοντογιάννη.

Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Τσαγκαράκης Δ. με σουτ εντός περιοχής στο 88’.

Διαιτήτευσε ο Καλυβιανάκης (Ρεθύμνου).

ΑΛΜΥΡΟΣ: Γκόγκος, Κοντογιάννης, Ξενοκτιστάκης, Λεόν (62’ Νικολακάκης), Καστελλιανάκης (62’ Τζαγκαράκης), Χαντί, Γιαλούσης (46’ Τσαγκαράκης), Κοιλιάρας, Νγκουέμ (46’ Βουιδάσκης), Κέρη, Πατινιώτης (38’ λ.τρ. Πακιουφάκης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Π: Βάτζιος, Μαρκούσης, Ρηγόπουλος, Ατσάβες, Αποστόλου, Κωτσερίδης, Τσάκα, Ρούστα, Καφτηράνης, Μπιλικαΐδης, Σταθακόπουλος.