Με 3 αθλητές στο Ευρωπαϊκό οι gerontis fighters

Με τρομερή επιτυχία ολοκληρώθηκε για την αποστολή των Gerontis fighters το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Kick boxing για αθλητές κάτω των 18 ετών που έγινε στην Αθήνα.

Ο απολογισμός του κρητικού σωματείου ήταν 24 μετάλλια, με τους κορυφαίους αθλητές του να παίρνουν την πρόσκληση για την Εθνική ομάδα.

Ο Λευτέρης Ηλιάκης κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια και από δύο χάλκινα πήραν οι Ανδρέας Τζανίδης, Μανώλης Χουστουλάκης, ο οποίος μάλιστα συμμετείχε για πρώτη φορά σε πανελλήνιο πρωτάθλημα. Η Μαρία Τζανάκη ανέβηκε επίσης στο τρίτο σκαλί του βάθρου, ενώ η πιο μικρή αθλήτρια της σχολής,

Μαρία Χρυσουλάκη κατάφερε να πάρει μία 2η και μία 3η θέση.  Οι έφηβοι αθλητές Μανώλης και Νίκος Σταυρουλάκης πήραν από μία 3η θέση, ενώ ο Ζαχαρίας Καλαθάκης κέρδισε 2η θέση και πρόσθεσε στον σύλλογο του κ. Γεροντή το τρίτο εισιτήριο για την Εθνική ομάδα (μετά τους Ηλιάκη, Τζανίδη). Τέλος, ο Μιχάλης Καραντινάκης πήρε κι αυτός ένα χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία του.

«Οι Gerontis fighters είναι ο μόνος σύλλογος στην Κρήτη που στελεχώνει με αθλητές του την Εθνική μας ομάδα τα τελευταία 4 έτη, φέρνοντας ασύγκριτες διακρίσεις από το εξωτερικό στο νησί μας. Συνεχίζουμε με το κεφάλι ψηλά και έτοιμοι για νέους στόχους και όνειρα», αναφέρει στην ανακοίνωσή του ο σύλλογος.