“Άλωσαν” τις έδρες ΠΑΟΚ και ΑΕΚ οι μικροί του ΟΦΗ

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φαϊτάκη, ο οποίος πέτυχε το γκολ που χάρισε τη νίκη, η Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 1-0 απέναντι στον δεύτερο της βαθμολογίας ΠΑΟΚ,για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ.

Ο ΟΦΗ μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο παρουσιάστηκε  αρκετά βελτιωμένος στο β’ ημίχρονο, ισορρόπησε το παιχνίδι, ενώ βρέθηκε αρκετές φορές με καλές προϋποθέσεις στην αντίπαλη περιοχή, ωστόσο υστερούσε στην τελική προσπάθεια. Παράλληλα, δεν απειλήθηκε ουσιαστικά σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου, με εξαίρεση το δοκάρι του Μύθου στο 89’.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον ΟΦΗ ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν  από εκτέλεση κόρνερ των γηπεδούχων, ο Σέχου «έκλεψε» την μπάλα, έδωσε στον Φαϊτάκη, ο οποίος διανύοντας μεγάλη απόσταση και αποφεύγοντας δυο αντιπάλους και τον τερματοφύλακα, σκόραρε σε κενή εστία για το τελικό 0-1.

ΟΦΗ: Καλαφάτης, Καρανδινός, Μπλίντο (86’ Βασιλάκης), Χότζα, Μερκούρης, Ζαχαριουδάκης, Αδαμάκης (35’ λ.τ. Σέχου), Φανουράκης, Πιστικός (65’ Τσερεβελάκης), Φαϊτάκης, Σταυρόπουλος (86’ Καλαϊτζάκης).

*Με σκόρερ τους Καστελλιανάκη (29’, 70’) και Καινουργιάκη (32’), η Κ17 του ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 3-0 της αντίστοιχης της ΑΕΚ στα Σπάτα, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ, κατακτώντας την 6η θέση της τελικής βαθμολογίας.

Ο ΟΦΗ  άνοιξε το σκορ στο 29’, με τον Καστελλιανάκη(1-0).

Τρία λεπτά αργότερα(32΄) ο Καινουργιάκης, μετά από εκτέλεση φάουλ του Σωμαράκη με κεφαλιά έκανε το 0-2.

Στο 70’ ο Μπεϊνά κέρδισε πέναλτι και ο Καστελλιανάκηςευστόχησε διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

ΟΦΗ: Μπουστζοκάι, Νινιράκης, Καινουργιάκης, Κωνσταντακόπουλος Γ. (66’ Κοζυράκης), Χαραλαμπάκης, Ντάγια, Τσελεγγίδης (76’ Πατραμάνης), Σωμαράκης, Χαραλάμπης (76’ Παντερής), Καστελλιανάκης (84’ Λυγεράκης), Μπεϊνάς (84’ Ντρεϊάι).

*Σε έναν αγώνα χωρίς ουσιαστικό βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού η Κ15 του ΟΦΗ έχει εξασφαλίσει την 1η θέση του Δ’ ομίλου και τη συμμετοχή της στα μπαράζ του πρωταθλήματος, ηττήθηκε με σκορ 2-1 από την αντίστοιχη του Πανιωνίου, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής, με την οποία ολοκληρώθηκε η 2η φάση του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 27΄ με τον Αδάμ.

Ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 50′, με τον Ρυακιωτάκη ενώ το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 52′ από τον Λάταρη.

ΟΦΗ: Κετένογλου, Κλάδος (65′ Καλαϊτζής), Χριστουλάκης, Κλωνάρης, Κοντόπουλος (73′ Χριστοδουλάκης), Ασμαριανάκης, Ματθαιάκης (55′ Κασσαπάκης), Πετούσης, Ρυακιωτάκης, Καραγιάννης (73′ Δρίμης), Μολυμπάκης (65′ Βαρδουλάκης)