Ανεβάζουν τον πήχη ΟΦΗ και Αναγέννηση
Εξαιρετική εμφάνιση έκανε ο Κατσούρρι στο χθεσινό ματς του «Ηράκλειο» ΟΑΑ

Για πρώτη φορά φέτος το νεανικό συγκρότημα του «Ηράκλειο» ΟΑΑ έφυγε ηττημένο από την έδρα του στον 3ο όμιλο της National League 2. Η ομάδα του Αλέξανδρου Πετράκη έχασε με 70-59 από την εκ των πρωτοπόρων του ομίλου Ηλιούπολη και το ρεκόρ της υποχώρησε στο 2-3.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μείνουν κοντά στο σκορ στα πρώτα δύο δεκάλεπτα, κλείνοντας στο -4 το ημίχρονο (30-26).

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να βρίσκουν με μεγαλύτερη ευκολία διαδρόμους προς το αντίπαλο καλάθι, ανέβασαν τη διαφορά στο +12 (55-43), προβάδισμα το οποίο διαχειρίστηκαν χωρίς προβλήματα στην τελευταία περίοδο της αναμέτρησης.

10λεπτα: 16-16, 26-30, 43-55, 59-70.

Διαιτητές: Τσάλας-Νικόλιας-Σπυρόπουλος Αντ.

«Ηράκλειο» ΟΑΑ (Πετράκης): Μαρής, Καμαρινός 4, Πέτρου 3, Κατσούρρι 22 (3), Μαρτίνα 2, Λεφής 8 (2), Καστανιώτης 14 (1), Σαρρής 4, Κανατάκης2, Πετράκης, Δαγαλάκης.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Βλουτής): Σπανός 3 (1), Παπαδιονυσίου 21 (2), Παναγόπουλος, Ντογκας, Ευαγγέλου 9 (1), Κατσούλος, Χατζηκαλφάς 8 (2), Μπριασούλης 5 (1), Γιανναλέτσος 17, Μαντάς 4, Πρόγκας 3 (1).

Βαριά ήττα από τον πρωτοπόρο Χολαργό στην Αθήνα, με 100-58  γνώρισε ο ΑΟΚ Χανιά.

ΑΟΚΧ (Παπανικολάου): Ψυλέας 12, Παπαβασιλείου 6(1), Ξετρίχης 6(2), Πόποβιτς 7(2), Παπακωνσταντίνου 7(1), Χαχάλος 4, , Σταθάκης 4, Αλεξίου 12.