Πρωταθλητές των Elite Series 2024 οι Κόλα, Σιδέρης

Τον τίτλο που κατέκτησε το 2023 υπερασπίστηκε με επιτυχία και φέτος ο Αντιόλ Κόλα, ο οποίος μαζί με τον Βαγγέλη Σιδέρη αναδείχθηκαν πρωταθλητές των Elite Series στο μπιτς βόλεϊ.

Στη διοργάνωση που διεξήχθη για άλλη μία χρονιά στις εγκαταστάσεις του Karavi Club στον Σχοινιά, η ακαδημία Chania Beach Volley κατέκτησε την 1η θέση στους άνδρες, με τον Ηρακλειώτη Κόλα και τον Σιδέρη να επικρατούν στον τελικό με 2-0 (15-11, 15-11) του πρωταθλητή Ελλάδας Σταύρου Ντάλλα και του δευτεραθλητή Ιάσονα Κανέλλου.

Στον αγώνα για την 3η θέση , ο Ηρακλειώτης Κώστας Βένιος, με τον Αντώνη Καρύκα της Beach Life Experience νίκησαν τους Καφούρο, Τσιγαρίδα (Beach Volley Academy) με 2-0 (15-13, 15-8).

Στις γυναίκες, η ακαδημία 4 Sports Club με τις Μολδοβανίδη και Σακελλαρίδη κατέκτησε το πρωτάθλημα, επικρατώντας στον τελικό της Δηλαβέρη και της Τέζα της Beach Volley Academy με 2-0.

Η Beach Volley Academy πήρε και την 3η θέση, με τις Μπαλδώκα, Γιαννέλου να νικούν στον μικρό τελικό τις Μάλεσιτς και Λίσλεβαντ-Θαλασσινού (από το Ηράκλειο η 2η) με 2-0 σετ.