από το παιχνίδι της Κ-19 του Εργοτέλη

Ένα ακόμα τρίποντο για την Κ19 του Εργοτέλη αυτή την φορά απέναντι στο αντίστοιχο συγκρότημα του Παγαιγιάλειου, στην εξ’ αναβολής αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής με 2-0.

Οι γηπεδούχοι χωρίς να φορτσάρουν, πέτυχαν δυο γκολ, ένα ανά ημίχρονο, ενώ δημιούργησαν και αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ. Το συγκρότημα του Βασίλη Πλεσίτη μπήκε από νωρίς μπροστά στο σκορ. Μόλις στο 7’ ο Κατσούρι με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Παναιγιάλειου.

Στο 24’ σουτ του Κουτσογιαννάκη απέκρουσε ο τερματοφύλακας της ομάδας του Αιγίου, ενώ την ίδια τύχη είχε και το σουτ του Κουτάντου στο 33’. Στο 40’ ο Κουτσογιαννάκης από καλή θέση πλάσαρε άουτ.

Στην επανάληψη και το 52’, ο Κουτάντος από το σημείο του πέναλτι σούταρε άουτ και στο 72’ το σουτ το Κουτσογιαννάκη απέκρουσε ο Καρακίτσος. Το 2-0 «έγραψε» ο Κουτσογιαννάκης στο 75’, με σουτ μέσα από την περιοχή.

Να σημειώσουμε ότι ο αγώνας πραγματοποιήθηκε κάτω από το βλέμμα του Τάκη Γκώνια και του στενού του συνεργάτη  Σπύρου Μαυραγάνη. Μάλιστα μετά το τέλος του παιχνιδιού, ο τεχνικός του Εργοτέλη επισκέφθηκε τα αποδυτήρια συγχαίροντας τους παίκτες της ομάδας.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Σαβουϊδάκης, Λούσι, Κυριαλάνης, Πλαϊτάκης, Κουτάντος (53’ Κεφαλούκος), Τσακάνι, Κατσούρι (77’ Σαμπροβαλάκης) Σαϊτάκης (82’ Μιφτάρι), Κουτσογιαννάκης, Μαυροματιδης (74’ Μαυροείδης), Δουλγεράκης (82’ Κουτεντάκης).

ΠΑΓΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Καρακίσος, Εριον, Καφεντζής, Κόλα, Σακελλαρόπουλος, Ζησιμόπουλος, Σπυρόπουλος, Κουτρόπουλος, Ροδόπουλος, Τσιτσιφάκος, Δημητρέλης.

Στη βαθμολογία, ο Εργοτέλης αποσπάστηκε στην κορυφή με 22β. έναντι 17 της Παναχαϊκής και 16 του ΟΦΗ που όμως έχει δύο ματς λιγότερα.