Η Πιτσούλη του ΟΦΗ σε φάση από το χθεσινό παιχνίδι με την Πετρούπολη

Ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να διπλασιάσει τις νίκες του στην Α2 βόλεϊ γυναικών, χάνοντας με 3-1 από την Πετρούπολη στο κλειστό του ΒΑΚ για τη 2η αγωνιστική.

Αγωνιζόμενες χωρίς την τραυματία Πρινιωτάκη, οι γηπεδούχες υστέρησαν σε επιθετική δύναμη, απέναντι σε μια πολύ έμπειρη ομάδα. Παρ’ όλα αυτά, τα κορίτσια του Νίκου Προύφα, ήταν πολύ ανταγωνιστικά στα 3 πρώτα σετ.

«Μας έλειψε η Πρινιωτάκη που είναι σημαντική για μας στον επιθετικό τομέα. Το τρίτο σετ που χάσαμε στις λεπτομέρειες ήταν κομβικό. Προσπαθούμε να μάθουμε από τα λάθη μας», ανέφερε ο τεχνικός του ΟΦΗ.

«Ξέραμε ότι ο ΟΦΗ είναι δυνατός. Θα δυσκολευτούν πολλές ομάδες εδώ μέσα», τόνισε η προπονήτρια της Πετρούπολης, Αρετή Τέζα.

Τα σετ: 21-25, 25-23, 21-25, 10-25

ΟΦΗ (Προύφας): Καλουτσάκη, Παπουλίδου, Αραμπατζή, Αντιφιλιώτη, Βυνιχάκη, Μαριάτου, Μπελενιώτη, Παπαδάκη, Πιτσούλη, Κοζωνάκη, Βεργετάκη, Φανιουδάκη Νκ, Φαιουδάκη Ελ, Ματαλλιωτάκη.

Ο Ν. ΟΠΕΡ πέτυχε την πρώτη του νίκη, επικρατώντας με 3-2 της Ένωσης Ιλίου στην Αθήνα (18-25, 25-22, 22-25, 25-23, 15-8).

Στιγμιότυπο από το ντέρμπι του Ν. ΟΠΕΡ με τη ΓΕΗ

Δεύτερη ήττα η ΓΕΗ

Νικητής στο Κρητικό ντέρμπι της Α2 βόλεϊ Ανδρών με τη ΓΕΗ ήταν ο Ν. ΟΠΕΡ, κερδίζοντας με 3-0 σετ στο «Μελίνα Μερκούρη» για τη 2η αγωνιστική.

Παρά το «καθαρό» 3-0, η αναμέτρηση ήταν πραγματικό ντέρμπι, με όλα τα σετ να έχουν σχεδόν την ίδια διακύμανση στο σκορ και να λήγουν 25-23 υπέρ των γηπεδούχων που σημείωσαν τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα ενώ η ΓΕΗ γνώρισε τη 2η ήττα σε ισάριθμα ματς.

Τα σετ: 25-23, 25-23, 25-23.

Ν. ΟΠΕΡ (Τσαπάκης – Μπονατάκης): Βουτσάς Γ., Σμπιράκης, Κανακάκης, Τζανιδάκης, Ψυχουντάκης, Δρανδάκης, Μαρούλης, Ξανθάκης, Γαλλιάκης Ι. (λ), Ξυδάκης, Γαλλιάκης Α., Μποτωνάκης, Μπαρκάτσας, Καψαλάκης (λ).

ΓΕΗ (Νάνος): Βάζος, Γιαλυτάκης, Γιαννόπουλος, Δαμιανάκης (λ), Καρουζάκης, Μαυρίδης (λ), Μονιάκης, Ξανθόπουλος, Παπαδάκης, Περπινάκης, Πετρουγάκης, Σαμαριτάκης, Σφακιανάκης, Τσάτσουλας.