Στιγμιότυπο από τη νίκη της Κ-17 του ΟΦΗ με την Κηφισιά

Με σκόρερ τους Πατραμάνη και A. Κωνσταντακόπουλο, η Κ17 του ΟΦΗ επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης της Κηφισιάς στο ΒΑΚ, για την 7η αγωνιστική της 2ης φάσης του Ε’ Ομίλου του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 58’. Μετά από φάση διαρκείας μπροστά στην εστία των φιλοξενούμενων, η μπάλα έφτασε στον Πατραμάνη, ο οποίος από κοντά νίκησε τον Ιωακειμίδη για το 1-0.

Στο 80’ η Κηφισιά έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Ζυγούρας δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στις καθυστερήσεις ο Α. Κωνσταντακόπουλος με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Μπεϊ-νά,  διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΟΦΗ: Κουκουριτάκης, Κοζυράκης, Νινιράκης, Κωνσταντακόπουλος Γ. (70’ λ.τ. Μπεϊνάς), Καινουργιάκης, Ντάγια, Καστελλιανάκης (90’ Λυγεράκης), Χαραλάμπης, Πατραμάνης (84’ Κωνσταντακόπουλος Α.), Σωμαράκης (70’ Παντερής), Κωστέας (70’ Τσελεγγίδης).

Με χατ τρικ του  Αντωνακάκη, ο οποίος είχε και δοκάρι, η Κ15 του ΟΦΗ πέρασε άνετα με σκορ 4-0 από την έδρα της Παναχαϊκής, για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ.

Το σκορ άνοιξε από  τον Μαχλά στο 22’, ενώ νωρίτερα είχε χαθεί διπλή ευκαιρία με Ρυακιωτάκη και Μαχλά να αναγκάζουν σε δύσκολη απόκρουση τον Καζακόπουλο. Μέσα σε λιγότερο από 10 λεπτά ο ΟΦΗ διπλασίασε το σκορ. Συγκεκριμένα, στο 31’, μετά από ωραία συνεργασία των Ματθαιάκη και Ρυακιωτάκη, ο τελευταίος έδωσε στον Αντωνακάκη, ο οποίος νίκησε τον γκολκίπερ των γηπεδούχων για το 0-2, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 55’ ο Αντωνακάκης εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τη σέντρα του Ρυακιωτάκη, σουτάροντας εύστοχα μέσα από την περιοχή για το 0-3.

Ο ΟΦΗ  είχε δυο δοκάρια με τον Αντωνακάκη στο 65’′ και τον Καραγιάννη στο 75’, ενώ το  τελικό σκορ διαμορφώθηκε  στο 68′, με τον Αντωνακάκη να πετυχαίνει χατ τρικ, για το 0-4.

ΟΦΗ: Βάμβουκας, Κλάδος (62’ Καλαϊτζής), Χριστουλάκης, Κλωνάρης, Κοντόπουλος, Πετούσης, Ρυακιωτάκης (70’ Μολυμπάκης), Ματθαιάκης (53’ Κασσαπάκης), Μαχλάς (70’ Βαρδουλάκης), Καραγιάννης, Αντωνακάκης (70’ Αποστολάκης).