Διπλασίασαν τις νίκες τους στα Μισίρια οι παίκτες της Μικτής ΕΠΣΗ Κ14

Μία νίκη και μία ισοπαλία ήταν ο απολογισμός των Μικτών ομάδων ΕΠΣΗ στα Μισίρια, στα παιχνίδια με τα αντίστοιχα συγκροτήματα του Ρεθύμνου στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του Ενωσιακού πρωταθλήματος.

Η Κ14 επικράτησε με 3-1 ενώ η Κ16 αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1, σε αναμέτρηση που διακόπηκε για μερικά λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και ολοκληρώθηκε σε άδειο από φιλάθλους γήπεδο…

Το Ηράκλειο έκανε το «2 στα 2» στους μικρούς, συνδυάζοντας καλή απόδοση και ουσία (νίκη με 3-1).

Η ομάδα του Βασίλη Κασσαπάκη άνοιξε το σκορ στο 39’ με τον Πατραμάνη ενώ στο 50’ ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 2-0.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν με πέναλτι του Θωμά στο 53’ (το κέρδισε ο ίδιος από τον Κογκάκη) και ο Αλεξάκης στις καθυστερήσεις, διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τους φιλοξενούμενους.

ΡΕΘΥΜΝΟ : Ηλιάκης, Τζανάκης (64’ Γ. Αναστασιάδης), Μίτο, Παπαπαναγιώτου, Ζουλάκης, Τσιλεδάκης (41’ Αντωνίου, 80’ Ν. Κοζανίδης), Κόκκινος (41’ Γεωρβασάκης, 75’ Σέχου), Κ. Παπαδάκης, Μπάρδη, Δ. Καραντάθας, Θωμάς.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Κάββαλος, Κογκάκης, Κλάδος, Πλαΐτης, Γεωργακόπουλος (67’ Γιωργομιχελάκης), Πατεράκης, Παπαφραγκάκης (78’ Λέσι), Ι. Παπαδάκης, Πατραμάνης, Νόργκεν (55’ Εμμ. Παπαδάκης), Μπουλούκας (41’ Αλεξάκης).

Ισόπαλη η Κ16

Στο 1-1 έμεινε η Μικτή Κ16 του Ηρακλείου με την αντίστοιχη του Ρεθύμνου.

Ο Αναστασιάδης στο 13′ άνοιξε το σκορ για το Ρέθυμνο με τη Μικτή ΕΠΣΗ να ισοφαρίζει στο 55′  με τον Μενεγάτο, σκορ που έμεινε μέχρι το φινάλε, κυρίως λόγω των καταπληκτικών επεμβάσεων του γκολκίπερ των γηπεδούχων, Χαραλαμπάκη.

Στο 87’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Σταματάκης και το Ηράκλειο τελείωσε με 10 παίκτες τον αγώνα.

Αξίζει να τονιστεί ότι το ματς διακόπηκε για 11 λεπτά μετά την ισοφάριση του Ηρακλείου επειδή κάποιοι νεαροί οπαδοί, πέταξαν νερό στη βοηθό διαιτητή Ξενάκη, με αποτέλεσμα ο «άρχοντας» του αγώνα Νταμαδάκης να ζητήσει την εκκένωση της κερκίδας στο γήπεδο Μισιρίων…

ΡΕΘΥΜΝΟ: Χαραλαμπάκης, Φερχάτι, Βρυλλάκης, Κοσκινάς, Πατεράκης, Ανδριώτης, Αναστασιάδης (96’ Τσιβίτσεφ), Τσόγκας (82’ Κλίνης), Χουσεϊν (60’ Γκίνι), Παπαδάκης, Παπαγιαννάκης (60’ Σιμονάι)

ΗΡΑΚΛΕΙΟ : Φώσκολος, Βγόντζας, Τσέρος (46’ Ντελής), Μενεγάτος, Τζιράκης, Μαυρογιάννης, Φ. Καλογιαννάκης, Σταματάκης, Κωστάκης, Στ. Καλογιαννάκης, Κουντούρης (46’ Ψαρολογάκης).