ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. - ΠΟΑ Καϊμακαμούδης
Σκόραρε ξανά για τον ΠΟΑ ο Καϊμακαμούδης (φωτο απο Rethimno Sports)

Σε ένα παιχνίδι που είχε αρκετές ομοιότητες με το προηγούμενο (2-2 με τον Άρη Σ.) αλλά ευτυχώς για τον ΠΟΑ όχι και την ίδια κατάληξη, η ομάδα του Ατσαλένιου πανηγύρισε την πρώτη της νίκη μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος, φεύγοντας με το 2-1 από το γήπεδο της Σοχώρας σε βάρος του Αστέρα.

Η ομάδα του Αντώνη Ανδρουλάκη ήταν καλύτερη από τον αντίπαλό της και πήρε δίκαια το τρίποντο που της επιτρέπει να κάνει όνειρα πρωταγωνιστικής πορείας στον Κρητικό όμιλο.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν γρήγορα το προβάδισμα, με το διαγώνιο σουτ του Μέμμου στο δέκατο λεπτό. Έχοντας τον έλεγχο του ματς, ο ΠΟΑ απείλησε και στο 24’, με τον Καϊμακαμούδη να υποχρεώνει τον Παπαδάκη σε δύσκολη επέμβαση.

Με το ξεκίνημα σχεδόν της επανάληψης (48’), ο Γιαγκιόζης έκανε την απόκρουση του αγώνα στο δυνατό σουτ του Μανωλακάκη και τρία λεπτά αργότερα, ο Καϊμακαμούδης με κοντινό πλασέ, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς και τα κατάφεραν στο 71’ με του σουτ του Κόκκαλη όμως στα τελευταία λεπτά δε βρήκαν διαδρόμους για την αντίπαλη εστία.

Διαιτήτευσε ο Αντωνίου από τα Χανιά.

ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. : Παπαδάκης, Πετρίδης (57’ Λάσα), Ψυχουντάκης, Αντωνόπουλος, Κλειδής, Καψαλάκης, Μπότος, Γύπαρης, Μανωλακάκης, Ρηγάκης, Μπουρνέλης (57’ Κόκκαλης)

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Νάτος, Αννιτσάκης, Αναστασιάδης (54’ Σαμουηλίδης), Ρουμπάκης, Τσιρούδης, Σένκα (87’ Χατζηανδρέου), Καϊμακαμούδης, Κερμενίδης, Μέμμος (68’ Γκελοσάνι), Πατηνιώτης

ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΟΥ ΠΟΑ

Ανδρουλάκης: «Δείξαμε χαρακτήρα»

Ικανοποιημένος μετά τη σπουδαία νίκη που πέτυχε ο ΠΟΑ, εμφανίστηκε ο προπονητής της ομάδας Αντώνης Ανδρουλάκης, τονίζοντας: «Πετύχαμε μία δίκαιη νίκη και θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Μετά από ένα άδικο αποτέλεσμα την περασμένη εβδομάδα, δείξαμε χαρακτήρα και κάναμε το τρίτο συνεχόμενο διπλό. Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε, να βελτιωνόμαστε και θα κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά».

Από την πλευρά του, ο προπονητής του Αστέρα, Ηλίας Ασπρομάτης δήλωσε: «Πράγματι ο ΠΟΑ ήταν ανώτερος από μας, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Εμείς διαθέτουμε πολλά νέα παιδιά και απέναντι σε έμπειρους αντιπάλους, πρέπει να βγάλουμε περισσότερο πάθος και ενθουσιασμό. Μας λείπει ένα καλό αποτέλεσμα αλλά απέναντι στον ΠΟΑ ήταν δύσκολο να το πάρουμε».

*Το Δ.Σ. του ΠΟΑ ευχαριστεί θερμά με ανακοίνωσή του τον Αστέρα Ρ. για την άριστη φιλοξενία που παρείχε στην αποστολή.

«Ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα με υγεία και χωρίς τραυματισμούς», αναφέρει χαρακτηριστικά.