ΟΑΑ ΣΗΜΑ Ο.Α.Α.

Με πέντε μετάλλια επέστρεψαν, πριν από μέρες, από το 1ο Εθνικό Πρωτάθλημα Τένις Ε1 οι αθλητές του “Ηράκλειο” ΟΑΑ.

Ο Ανάστασης Μανδαλενάκης στα αγόρια 18 ετών κατέκτησε την τρίτη θέση, τόσο σε μονά, όσο και στα διπλά. Στα μονά πραγματοποίησε τρεις νίκες. Στα ημιτελικά έχασε από το Νο 2 Μπακιρτζή (Ο.Α. Αθηνών) 75 62. Στα διπλά με συμπαίκτη τον Σαμολαδά, κατετάγησαν στην τρίτη θέση, χάνοντας στον ημιτελικό από το ζευγάρι Γκλαβά/ Μαστρογαμβράκη 46 64 10-4.

Ο Κώστας Λαμπράκης
Ο Αναστάσης Μανδαλενάκης

Ο Κωνσταντίνος Λαμπράκης, αγωνίστηκε στην κατηγορία αγόρια 12 ετών, όπου κατάφερε να φτάσει στους «8», πραγματοποιώντας δυο νίκες και έχασε από τον Παγώνη (Ο.Α. Γλυφάδας) 62 63. Στα διπλά με συμπαίκτη τον Αφρουδάκη πήραν το ασημένιο μετάλλιο . Στον τελικό έχασαν από τους Λυκουρέση/ Αυγέρη 62 63.

Στην κατηγορία κορίτσια 18 ετών αγωνίστηκε η Χρυσή Νταμπακάκη, όπου και κατάφερε να φτάσει στις οκτώ καλύτερες, σημειώνοντας  δυο νίκες, ενώ έχασε από το Νο 1 του ταμπλό Χριστοφορίδου (Ο.Α. Μαγνησίας) 60 62.

Στα αγόρια διπλά 18 ετών την δεύτερη θέση κατέκτησε ο Νίκος Σφυράκης, που κατάφεραν με τον συμπαίκτη του Δαριβάκη να πραγματοποιήσουν τρεις νίκες και να φτάσουν στον τελικό της κατηγορίας. Εκεί αντιμετώπισαν τους Γκλαβά/ Μαστρογαμβράκη, από τους οποίους ηττήθηκαν 62 75 και παρέμειναν στην δεύτερη θέση. Στα μονά ο Σφυράκης έχασε στον πρώτο γύρο από τον Μπράβο (Ο.Α. Αθηνών) 63 63.

Την τρίτη θέση κατέκτησε στα διπλά και ο Δημήτρης Μπουνάκης στα αγόρια 16 ετών. Μαζί με τον Δημητρίου κατάφεραν να φτάσουν στα ημιτελικά, όπου έχασαν από τους Μανόπουλο/ Γαβριήλ 63 62. Ο Μπουνάκης στα μονά έχασε δύσκολα στον πρώτο γύρο του ταμπλό από τον Ντάφλο 76(6) 36 64.

Η Αλίκη Ζαχαράκη έχασε στον πρώτο γύρο των κοριτσιών 16 ετών από το Νο2 του ταμπλό, Μπαρμπαγιάννη (Ο.Α. Κουφαλιών) 62 61. Η Εβελίνα Λαμπράκη έχασε στον δεύτερο γύρο των προκριματικών της κατηγορίας 16 ετών από την Γιανναδάκη (Ο.Α. Γλυφάδας) 63 61, όμως στάθηκε τυχερή και έπειτα από κλήρωση μπήκε στο κυρίως ταμπλό, όπου έχασε στον πρώτο γύρο από την Καζάκου (Α.Ο.Α. Χαιδαρίου) 60 61. Οι Ζαχαρακή/ Λαμπράκη παρέμειναν στις 16 των διπλών.

Ο Δημήτρης Μπουνάκης
Η Χρυσή Νταμπακάκη

Ο Θάνος Ζαβουργιανός, έχασε στον πρώτο γύρο του ταμπλό από το Νο3 Νούλα (Φοίβος Λάρισας) 64 76(6). Στα διπλά με συμπαίκτη τον Φορτώση, παρέμειναν στους 16.

Ο Γιώργος Αποστολάκης έχασε στον πρώτο γύρο του ταμπλό, χάνοντας από τον Καλπαξίδη (Ο.Α. Λαγκαδά) 36 63 62. Με συμπαίκτη τον Ξενικάκη μπήκαν στους 8 στα διπλά.

Η Ελένη Λεβεντάκη, έχασε δύσκολα στον πρώτο γύρο του ταμπλό, από την Μύθη (Α.Ο.Α. Χαιδαρίου) 76(4) 26 76(6).

Η Όλγα- Ρωξανη Ζαχαράκη έχασε και αυτή στον πρώτο γύρο του ταμπλό από το Νο4 Βολονάκη (Αττικός Ήλιος) 63 61. Οι Λεβεντάκη/ Ζαχαράκη στα διπλά παρέμειναν στις 16.

Η Μιχάελα Βιανιτάκη μπήκε στο κυρίως ταμπλό, όπου έχασε δύσκολα στον πρώτο γύρο από την Δημητρακοπούλου (Ο.Α. Λαγκαδά) 75 63 63,  αφού προηγουμένως στους δυο προκριματικούς αγώνες κατάφερε να κάνει δυο νίκες επί των Παπαδοπούλου και Τζεβελέκου.

Ο Κωνσταντίνος Αποστολάκης έχασε στους 16 του προκριματικού γύρου από τον Μυλωνά (Ζακυνθινός). Ο Βασίλης Κληρονόμος έχασε στον πρώτο γύρο των προκριματικών από τον Καραγιαννόπουλο (Α.Ο.Α. Χαϊδαρίου) 62 60. Οι Αποστολάκης/ Κληρονόμος στα διπλά παρέμειναν στους 16.

Ο Νίκος Σφυράκης

Η Ελευθερία Βασιλάκη έχασε στον πρώτο γύρο των προκριματικών από την Χαραλαμποπούλου (Ο.Α. Κερατσινίου) 60 46 10-2.

Η Βασιλίνα Πανταζοπούλου έχασε στον πρώτο γύρο των προκριματικών από την Μπλέτση (Πανόραμα Πυλαίας) 61 64.

«Το Δ.Σ. συγχαίρει όλους τους αθλητές για τις διακρίσεις και την προσπάθεια που κατέβαλαν, τους προπονητές τους κ.κ. Δολιανίτη Μανόλη και Τζιγκουνάκη Κώστα για το έργο που επιτελούν και τους γονείς για την στήριξη των παιδιών τους.

Τέλος το Δ.Σ. ευχαριστεί το ξενοδοχείο Bomo Palace Hotel στην Γλυφάδα, για την φιλοξενία που παρείχε στον προπονητή κ. Τζιγκουνάκη, καθώς και τους κ.κ. Βαρδάκη και Γλετζάκη» αναφέρει ανακοίνωση του συλόγου.