σουπερ λιγκ 2

Σε απόσταση αναπνοής από την 5άδα και τα πλέι οφ βρέθηκε ο Ιωνικός. Η ομάδα του Γιώργου Σίμου επικράτησε άνετα με 5-1 του Αιγάλεω στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της 11ης αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της SL2. Ο Ιωνικός βρέθηκε στην 6η θέση με 18 βαθμούς στο -1 από την πεντάδα ενώ το Αιγάλεω παρέμεινε στην προτελευταία θέση με 8 βαθμούς μαζί με τον Τηλυκράτη.

Ο Σαλαζάρ με δύο γκολ στο 18’ και το 23’ έδωσε σαφές προβάδισμα στον Ιωνικό, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Γκίνη έκανε το 3-0. Παρά τη μείωση του σκορ σε 3-1 με την κεφαλιά του Ραμίρεζ το Αιγάλεω δέχτηκε και 4ο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους από τον Γιακουμάκη. Το αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 68΄ με πέναλτι ο Ντάουντα.

Η ΑΕΚ Β  νίκησε 1-0 την Κοζάνη σε εξ’ αναβολής ματς της 10ης αγωνιστικής και έφτασε την 5η θέση στον Βόρειο όμιλο  της SL 2 ισόβαθμη της Καρδίτσας και με την χθεσινή της αντίπαλο.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε στο 43’ με αυτογκόλ του Τσιμπούκα.