Πάρτι του ΟΦΗ στο “Γεντί Κουλέ”, 4-0 τα Γιάννινα

Σε περίπατο μετέτρεψε ο ΟΦΗ το εντός έδρας παιχνίδι του με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκα.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα επικράτησε με το εμφατικό 4-0 των Ηπειρωτών οι οποίοι πλέον μόνο με θαύμα θα παραμείνουν στη μεγάλη κατηγορία.

Πρωταγωνιστής του αγώνα με δύο τέρματα ήταν ο Ριέρα (10′,86′) ενώ σκόραραν ακόμα ο Μπάκου από ασίστ του Τοράλ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και ο Ισεκα μετά από εκτέλεση φάουλ του Τοράρινσον στο 58′.

Καθοριστική για την εξέλιξη της αναμέτρησης η αποβολή του Εραμούσπε στο 26′ για το φάουλ που έκανε στον Ισέκα (μετά από υπόδειξη του VAR) κι ενώ αρχικά ο διαιτητής Πουλικίδης του είχε δείξει κίτρινη κάρτα. Για τη φάση αυτή μάλιστα, η διοίκηση του ΠΑΣ εξέδωσε ανακοίνωση διαμαρτυρίας την ώρα του αγώνα…

ΟΦΗ (Δέλλας): Χριστογεώργος, Τοράρινσον, Λαμπρόπουλος (69′ Λουκάο), Βούρος, Μαρινάκης, Μεγιάδο (69′ Μπάκιτς), Γαγιέγος, Μπάκου (75′ Φελίπε), Τοράλ (69′ Μοσκέρα), Ριέρα, Ισέκα.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γρηγορίου): Νάγκι, Τσαούσης, Εραμούσπε, Μπακαδήμας, Σομποτσίνσκι, Σόρια, Καραχάλιος (80′ Λιάσος), Ριένστρα (46′ Τζίνο), Ροζάλες (46′ Ντεμίρ), Τζίμας (46′ Ροσέρο), Κόντε (69′ Λεό).