Παρίσι 2024: Επεισοδιακή πρεμιέρα στο ποδοσφαιρικό τουρνουά

Ο Μεδίνα στο 106′ (!) σκόραρε και επέτρεψε στην Αργεντινή να αποφύγει την ήττα στην πρεμιέρα της απέναντι στο Μαρόκο (2-2), στο Ολυμπιακό τουρνουά ποδοσφαίρου, με το οποίο άρχισε η αγωνιστική δράση στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024.

Αμέσως μετά ωστόσο, μπουκάλια και κροτίδες έπεσαν στον αγωνιστικό χώρο, οι ομάδες και οι διαιτητές αποχώρησαν για τα αποδυτήρια, χωρίς να ακουστεί το σφύριγμα της λήξης και να ολοκληρωθεί ο έλεγχος του VAR για το αν το γκολ είναι έγκυρο ή άκυρο…

Μέχρι το 16ο λεπτό των καθυστερήσεων, το Μαρόκο είχε προκαλέσει αίσθησηαπέναντι στην Αργεντινή (νικήτρια του τουρνουά το 2008 και 2004) στο Σεντ Ετιέν (2ος όμιλος), δημιουργώντας απόσταση δύο γκολ.

Οι Αφρικανοί προηγήθηκαν με τα δύο τέρματα του Ραχίμι για να μειώσει ο Σιμεόνε μετά από ασίστ του μέσου του Ολυμπιακού, Σαντιάγκο Εσε.