Παρέμειναν χωρίς νίκη Πανσερραϊκός και Λεβαδειακός μετά το ισόπαλο 2-2

Ματσάρα στις Σέρρες, μεταξύ Πανσερραϊκού και Λεβαδειακού, με τους γηπεδούχους να υπερασπίζονται την έδρα τους με επιτυχία για ένα ημίχρονο, παίρνοντας “κεφάλι” με 2-0, όμως τον Λεβαδειακό να πραγματοποιεί μια τρομερή αντεπίθεση και να ισοφαρίζει για το τελικό 2-2.

Τα “λιοντάρια” κυριάρχησαν στο πρώτο μέρος και προηγήθηκαν στο 27′ με το υπέροχο γκολ που πέτυχε ο Σαλαζάρ. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 λίγο πριν από την εκπνοή του πρώτου μέρους, με αυτογκόλ του Τσοκάι.

Ο Λεβαδειακός ανέβηκε στο δεύτερο μέρος και βρήκε δύο γκολ. Αρχικά στο 55′ ο Μπάλτσι μείωσε σε 2-1 με ωραίο τελείωμα μετά από γύρισμα του Πεντρόσο. Στο 75′ πέτυχαν και το γκολ της ισοφάρισης με τον Ρομό.

Οι Βοιωτοί έμειναν με 10 παίκτες στο 79′ λόγω της αποβολής του Μορέιρα αλλά στην εκπνοή των καθυστερήσεων, έχασαν μοναδική ευκαιρία να ολοκληρώσουν την ανατροπή, με τον Κωστή να αστοχεί σε τετ α τετ.

Ο Πανσερραϊκός πήρε τον πρώτο του βαθμό στη Super League και παραμένει τελευταίος, ενώ ο Λεβαδειακός είναι ακριβώς από πάνω, έχοντας δύο βαθμούς.