Οι πανηγυρικές σκηνές μετά τη λήξη του δραματικού αγώνα με τον Πλατανιά, που επιφύλαξε ένα λυτρωτικό φινάλε για τον ΟΦΗ

Έσπασαν καρδιές στο “Γεντί Κουλέ”, όπου ο Όμιλος στο ματς της χρονιάς κέρδισε 3-2 τον μαχητικό Πλατανιά

Κάτοικος Σούπερ Λίγκα παραμένει ο ΟΦΗ, ο οποίος μετά από μια αναμέτρηση, που «έσπασε» καρδιές στο φλεγόμενο «Γεντί Κουλέ», υπερίσχυσε με 3-2 του Πλατανιά.

Ήρωας στον αγώνα της χρονιάς ήταν ο Αντίλ Ναμπί, ο οποίος με μία «έξυπνη» εκτέλεση φάουλ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων «ανέστησε» το γήπεδο, που είχε παγώσει τρία λεπτά νωρίτερα από την ισοφάριση του Πλατανιά, ο οποίος αποδείχθηκε άξιος αντίπαλος.

Ένα κρητικό ντέρμπι, που θα θυμόμαστε για χρόνια και ευτυχώς με θετικό τρόπο για τη μεγαλύτερη ομάδα του νησιού…

Τρομερές οι πανηγυρικές σκηνές μετά τη λήξη του δραματικού αγώνα, που επιφύλαξε ένα λυτρωτικό φινάλε για τον ΟΦΗ, ο οποίος μπορεί πια να ονειρεύεται πολύ καλύτερες μέρες, στηριζόμενος στο όραμα της διοίκησής του.