Βαριά ήττα γνώρισε χθες το «Ηράκλειο» ΟΑΑ από τη Δάφνη Δαφνίου

Χάνει …λάδια στις τελευταίες αγωνιστικές του 3ου ομίλου της National League 2 το «Ηράκλειο» ΟΑΑ. Μετά τη βαριά ήττα στην Ηλιούπολη, το τοπικό συγκρότημα έχασε χθες με ανάλογο τρόπο (88-67) και στο κλειστό Χαϊδαρίου από τη Δάφνη Δαφνίου στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής.

Μετά και την τρίτη σερί ήττα στο πρωτάθλημα, το σύνολο του Αλέξη Πετράκη θα πρέπει μάλλον να…συμβιβάζεται με την ιδέα της συμμετοχής στα πλέι άουτ που ήταν εξάλλου και ο αρχικός στόχος.

Το «Ηράκλειο» ΟΑΑ δε μπήκε καλά στο ματς, χάνοντας από νωρίς την επαφή με το σκορ. Οι γηπεδούχοι που βρίσκονται στη  2η θέση του ομίλου, παγίωσαν διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, κλείνοντας το ημίχρονο στο +15 (43-28).

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε καθόλου στη συνέχεια, με τη Δάφνη να …ξεμακραίνει κι άλλο, κλείνοντας το ματς στο +21  με 88-67.

Την επόμενη αγωνιστική, η κρητική ομάδα θα φιλοξενήσει την Πεύκη.

Δεκάλεπτα: 24-11, 43-28, 64-48, 88-67.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Αντ.- Μυζίκας-Πουλάκης.

ΔΑΦΝΗ Δ. (Στρατικόπουλος): Κυρίμης, Μόρφος 12, Μπήλιος 20(2), Δελίδης 5(1), Φραγκούλης 4, Χίνης 2, Παπανικολάου 5(1), Παπαδόπουλος 10(2), Μπένος 10, Μανωλάτος 8, Μιχαλόγλου 10, Φρέσκος.

«ΗΡΑΚΛΕΙΟ»ΟΑΑ (Πετράκης): Μακράκης 1, Καμαρινός 13(3), Πέτρου 8, Κατσούρρι 14(2), Λεφής 7, Καστανιώτης 12(1), Σαρρής 7(1), Μαρής, Πετράκης Ι. 4, Δαγαλάκης 1.

Ο ΑΟΚ Χανιά γνώρισε βαριά ήττα στην Αθήνα από τη Νίκη Αμαρουσίου με 88-50.

ΑΟΚΧ (Παπανικολάου): Γεωργάκης 13(1), Παπαβασιλείου 12(2), Χάχαλος 4, Σταθάκης 7, Κοντογιάννης 4, Πετράκης 2, Πατεράκης 3(1), Γυπαράκης, Ζαχαρόπουλος 5.