ο Νίκος  Παπαδόπουλος

Χαμογελαστός εμφανίστηκε ο Νίκος  Παπαδόπουλος μετά το παιχνίδι στην συνέντευξη τύπου εκφράζοντας την ικανοποίηση του για το τελικό αποτέλεσμα. Στάθηκε πάντως στο διάστημα που ο ΟΦΗ θα μπορούσε να πετύχει και ένα τρίτο γκολ αλλά δεν το έκανε με αποτέλεσμα στο τέλος του ημιχρόνου να δεχθεί την ισοφάριση:

«Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια, δείξαμε αντίδραση αν και βρεθήκαμε πίσω από ένα λάθος. Κλειδί είναι το γκολ του 44’, ενώ μπορούσαμε το 1-3. Πήραμε ένα βαθμό σε μια δύσκολη έδρα. Είναι σημαντικό να παίρνουμε έναν εκτός έδρας βαθμό στο ξεκίνημα.

Θέλουμε να παίζουμε ποδόσφαιρο και όχι αντιποδόσφαιρο. Εμείς σε αυτά τα δύσκολα χρόνια που περάσαμε και περνάμε θέλουμε την σταθεροποίηση σε όλους τους τομείς και αγωνιστικά και οικονομικά. Προσπαθούμε με χαμηλό μπάτζετ, θέλουμε σταθεροποίηση και να παίζουμε καλό ποδόσφαιρο ώστε να παίρνουμε το αποτέλεσμα μέσα από καλή μπάλα και παιχνίδι κατοχής» ήταν τα λόγια του τεχνικού του ΟΦΗ.

Νωρίτερα ο Νίκος Παπαδόπουλος μιλώντας στην κάμερα της Nova είχε δηλώσει:

«Ήρθαμε να παίξουμε ποδόσφαιρο και για να κερδίσουμε. Αυτή είναι η νοοτροπία μας και αυτό θα κάνουμε σε κάθε παιχνίδι. Από την στιγμή που ανατρέψαμε το σκορ, είχαμε ευκαιρίες για να πετύχουμε το τρίτο γκολ, δυστυχώς δεχτήκαμε την ισοφάριση. Στο δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο.

Ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι, χαιρόμαστε που η ομάδα μας μπαίνει στο παιχνίδι με αυτή τη νοοτροπία. Επιστρέψαμε και το έχουμε δείξει ότι επιστρέψαμε για τα καλά».

Ανιγκό: «Ήθελα να… σκοτώσω τον Μπανανά…»

Ο τεχνικός του Πανιωνίου Ζοσέ Ανιγκό στάθηκε στην πίεση που δέχθηκε  ο Πανιώνιος από τον ΟΦΗ μετά το γκολ του Μασούρα αλλά και στο δύσκολο πρόγραμμα της ομάδας του.

Αναλυτικά όσα είπε ο Γάλλος προπονητής:

«Παίξαμε κόντρα σε μια πολύ καλή και δύσκολη ομάδα με καλούς επιθετικούς, δεν κερδίσαμε και αυτό μετράει. Προηγηθήκαμε αλλά μετά δεχθήκαμε πίεση. Ισοφαρίσαμε πριν το ημίχρονο και μετά θα μπορούσαμε να πάρουμε την νίκη. Για την ευκαιρία που έχασε ήθελα να… σκοτώσω τον Μπανανά (σ.σ. γέλια). Όταν πετύχαμε το πρώτο γκολ η ομάδα γύρισε πίσω, χωρίς να αλλάξει το σύστημα. Έχουμε δύσκολο πρόγραμμα στο ξεκίνημα».