ΜΠΑΣΚΕΤ: ΟΦΗ με την Παναγίτσα

O OΦΗ πέρασε σαν… σίφουνας επικρατώντας με 97-54- της Παναγίτσας κάνοντας ένα τέλειο ματς σε άμυνα και επίθεση. Η ομάδα του Γιάννη Κόκκινου ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ και πραγματοποίησε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα. Οι παίκτες του ΟΦΗ  τελείωσαν τις περισσότερες φάσεις με ντράίβ φτάνοντας μέχρι το αντίπαλο καλάθι, με την πρώτη περίοδο να τελειώνει με 22-30.

Στη συνέχεια η Παναγίτσα κάτι προσπάθησε να κάνει, μείωσε σε 27-30 αλλά και πάλι ο ΟΦΗ άνοιξε τη διαφορά για να κλείσει το ημίχρονο με 37-49. Η συνέχεια ήταν σαφώς πολύ καλυτερη για τον ΟΦΗ. Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με νταμπλ-τιμ τον Γκιζόγιαννη, οι γηπεδουχοι δεν ειχαν λυσεις και ηρθε το τελικο 97-54.Να σημειώσουμε ότι στο παιχνίδι έκανε το ντεμπούτο του στην Γ’ Εθνική ο Νίκος Χρηστάκης.

10λεπτα: 22-30, 37-49, 43-75, 54-97

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ-Γιαπλές): Σκεμπές 5, Καρβούνης 2, Καριστινός, Τάκος, Θεοδωράκος 14 (1), Σπύρου 1, Κωνστναντίνου, Μπέλος 2, Γκιζόγιαννης 23 (1), Ματζάκος 1, Δρακάκης 6, Χότζαλης.

ΟΦΗ (Γ. Κόκκινος): Μητρόπαπας 12 (1), Κριθθινάκης 3 (1), Μαϊστρέλης, Τσερκιτσόγλου 13 (2), Καραλής 15 (1), Καρλάφτης 5 91), Αγαπιάδης 19 (1), Βασιλειάδης 17 (1), Χρηστάκης 3, Σταράκης 2, Τσίλογλου, Πάλλης 8.

• Το “μουδιασμένο” ξεκίνημα της ομάδας των Χανίων και η φοβερή ευστοχία των γηπεδούχων έβαλαν τις βάσεις της νίκης του Λοκρού επί του ΑΟΚ Χανιά με 104-75, στο κλειστό της Αταλάντης.

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Δ. ΡΟΔΑΣ): Σταθόπουλος 3 (1), Παπαδάκης, Αλεξίου 3, Υφαντόπουλος 14 (3), Σαράντης 10 (2), Μπαγάκης, Πούρος, Σκαμνάκης 8, Κολαρετάκης 4, Αδοντάκης 8, Τασιούδης 16 (2), Κοντογιάννης 9.