Ο Γιάννης Καργιωτάκης κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Grappling (πάλη υποταγής)
Ακόμα μια σπουδαία διάκριση για τον Καργωτάκη

Άλλη μια μεγάλη διάκριση για τον Γιάννη Καργιωτάκη, ο οποίος κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Grappling (πάλη υποταγής) που έγινε στην πόλη Όστια της Ιταλίας.

Ο έμπειρος Ηρακλειώτης παλαιστής του Α.Σ. «ΠΑΛ.ΕΥ.Ε.» έκανε εκπληκτική εμφάνιση στην κατηγορία των +100 κιλών (στιλ Gi) νικώντας διαδοχικά τον Ρώσο Μπιλιάροφ με 3-2 και τον Ουκρανό Αντιμίγια με 5-0, ενώ στον τελικό έχασε οριακά από τον Πολωνό Πιβαβάσκι με 3-2. «Ένα μετάλλιο δεν «γεννιέται» έτσι απλά. Ευχαριστώ τους συναθλητές μου, τους προπονητές και την Ελληνική Ομοσπονδία Πάλης που μου έδωσε την δυνατότητα να συμμετάσχω σ’ αυτό το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα», δήλωσε ο καταξιωμένος Κρητικός παλαιστής.

Στους αγώνες συμμετείχε και ο Γιώργος Δραμιτινός (επίσης του ΑΣ «ΠΑΛ.ΕΥ.Ε.»), ο οποίος στα -100κ., κατετάγη 8ος, αφού η κλήρωση τον έφερε αντιμέτωπο με τους ισχυρότερους της κατηγορίας.

Ο Α.Σ. «ΠΑΛ.ΕΥ.Ε.» συγχαίρει τους δύο αθλητές του και τους εύχεται κάθε επιτυχία στους επόμενους στόχους τους.