Ο ΠΑΟΚ «καθάρισε» τον Παναιτωλικό στο β´ ημίχρονο

Ο ΠΑΟΚ πάτησε γκάζι στο δεύτερο μέρος και πήρε τη νίκη. Ο Δικέφαλος επικράτησε 2-0 του Παναιτωλικού στην Τούμπα για την 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Έτσι, έκανε το 2/2, με τους Αγρινιώτες να μένουν στο μηδέν.

Το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς πολλές τελικές για τις δύο ομάδες. Μετά την ανάπαυλα, ο ΠΑΟΚ ανέβασε τον ρυθμό του και έτσι στο 51ο λεπτό πήρε το προβάδισμα με κεφαλιά του Σάστρε, μετά την ασίστ του Ντεσπόντοβ. Στο 79ο λεπτό ο Τισουντάλι πέτυχε το πρώτου γκολ με τη φανέλα του Δικεφάλου για το 2-0.

Ο ΠΑΟΚ τώρα θα ταξιδέψει στην Ιρλανδία για τη ρεβάνς με τη Σάμροκ Ρόβερς για τα playoffs του Europa League (νίκησε 4-0 στο πρώτο ματς). Στην 3η αγωνιστική, ο Δικέφαλος φιλοξενείται από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι (1/8, 20:30). Ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον Πανσερραϊκό (31/8, 22:00).

ΠΗΓΗ: sport24.gr