αοκ-απονομη
Από τις απονομές στους νικητές της Ανάβασης Ζένια

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε η  Ανάβαση  Ζένια ΗΚ ΑΕΒΕ που προσμετρά στο Κύπελλο Αναβάσεων Κρήτης, 1ο αγώνα του θεσμού για το 2024.

Νικητής στην κατηγορία 3 ήταν τελικά ο Γιάννης Καφετζάκης, με Peugeot 106 S16, επιτυχάνοντας και τον απόλυτο χρόνο!

Με Peugeot 106, αμφότεροι τερμάτισαν στην 2η θέση ο Γιάννης Νικολιδάκης και 3η ο Ανδρέας Μαραγκάκης.

Στην κατηγορία 4, μετά από έντονο συναγωνισμό την 1η θέση κατέκτησε ο Γιώργος Ιωαννίδης με Citroen AX, με 2ο τον Λευτέρη Ζερβάκηκαι 3ο τον Μανώλη Σκεπετζάκη.

Στην κατηγορία 2 την νίκη πήρε ο Τίτος Τιτάκης με το Citroen DS3.

Ακολούθησε στην 2η θέση ο Δημήτρης Φρατζεσκάκης με το Ford Fiesta ST και η τριάδα έκλεισε με τον Άγγελο Σφίγγα με Peugeot 206.

Στη κατηγορία Formula Saloon είχαμε τον Δημήτρη Καψαλάκη με Ford Fiesta ST και Κυριάκο Παπαργυρίου με BMW 3 E30 Drift, κάνοντας αντίστοιχα το 1-2 στην κατηγορία.

“Ο ΑΟΚρήτης συγχαίρει επίσης τους πρωτοεμφανιζόμενους, νέους αθλητές/οδηγούς του Φώτη Μαραγκάκη, Κώστα Μαραγκάκη και Ντανιέλα Περάκη η οποία είναι και η πρώτη γυναίκα οδηγός στην Κρήτη”, αναφέρει ανακοίνωση του Α.Ο.Κ.