Ο Χριστοδουλόπουλος έστειλε την ΑΕΚ στον τελικό

Η ΑΕΚ ήταν η μεγάλη νικήτρια χθες το βράδυ στον ημιτελικό Κυπέλλου με τη Λάρισα στο ΟΑΚΑ, καθώς με γκολ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στις καθυστερήσεις επικράτησε με 1-0 και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Κυπέλλου μετά το 2-1 του πρώτου αγώνα.

Έτσι ο τελικός θα είναι ριμέικ του περσινού που έγινε στον Βόλο, με αντιμέτωπους τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ και με την ελπίδα ότι αυτή τη φορά δεν θα επαναληφθούν τα περσινά αίσχη.

Ο χθεσινός ημιτελικός κρίθηκε στο 4ο από τα 5’ συνολικά λεπτά των καθυστερήσεων με ένα εξαιρετικό γκολ του Χριστοδουλόπουλου με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή.

Το γκολ αυτό σκότωσε τις ελπίδες της Λάρισας που κρατούσε με νύχια και με δόντια το 0-0 και το εισιτήριο για τον τελικό ενώ νωρίτερα είχε χάσει και μια σημαντική ευκαιρία με τον Ντέλετιτς. Πλέον μένει να δούμε πού θα γίνει ο τελικός, αν και υπάρχει απόφαση για το ΟΑΚΑ στις 12 Μαΐου.